Dołącz do nas

Materiały partnera

Konieczna pilna pożyczka? Jak szybko znaleźć dobrą ofertę?

Art. sponsorowany

Czasem nie ma wyboru i trzeba wziąć pożyczkę, bo trzeba za coś zapłacić niemałą kwotę, której nie jesteśmy w stanie wyłożyć z własnej kieszeni. Jednak nawet kiedy konieczna jest pilna pożyczka, nie możemy wybrać pierwszej i lepszej oferty, jaka nam się nawinie. Jak szybko znaleźć dobrą ofertę, żeby nie wpaść w kłopoty?

Po pierwsze analiza

Dokładna analiza nie tylko oferty jest konieczna, ale także własnych finansów. Ile pieniędzy potrzebujemy? W jakim czasie będziemy w stanie je spłacić? To ważne pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Nie można pożyczać więcej niż jest potrzebne ani wybrać zbyt krótkiego okresu do spłaty, bo to może się źle skończyć. Koniecznie też trzeba analizować oferty pod kątem pełnych kosztów pożyczki. Trzeba pamiętać, że do spłaty będzie więcej niż kwota, którą pożyczamy. Jeśli chcemy uniknąć kosztów, możemy skorzystać z pierwszej pożyczki za darmo, tylko pamiętajmy, żeby ją w terminie spłacić, bo już przekroczenie o jeden dzień terminu spowoduje naliczenie pełnych kosztów.

Porównywarka pożyczek

Podjęcie decyzji o wzięciu pożyczki wymaga przejrzenia i porównania wielu ofert. Warto skorzystać z porównywarki pożyczek. W internecie jest wiele takich stron, na których porównywane są różne oferty pod względem kwot, okresów spłaty, a przede wszystkim kosztów. W ten sposób najłatwiej wybierzemy ofertę dla nas najkorzystniejszą. Ponadto na stronach porównywarek pożyczek są także kalkulatory, dzięki którym wpisując kwotę i okres spłaty możemy wyliczyć wysokość raty i zorientować się czy nasz miesięczny budżet wystarczy na spłatę raty i życie. Ponadto na takich stronach możemy też znaleźć opinie innych osób, które już korzystały z danych ofert. Dobre opinie o danej firmie świadczą o jej wiarygodności, a jakakolwiek zła powinna nas odwieść od zamiaru skorzystania z usługi.

Jaka pożyczka będzie najkorzystniejsza?

Przede wszystkim odpowiednia pożyczka musi być dopasowana zarówno do naszych potrzeb, jak i do możliwości finansowych. Jej spłata musi być możliwa w terminie, a rata nie powinna zabierać nam większości miesięcznego budżetu. Firma, na której ofertę się zdecydujemy, powinna być wiarygodna. Warto sprawdzić ją w bazie KNF i poszukać opinii innych osób. Warto też popytać znajomych, bliskich, może doradzą nam jakąś ciekawą ofertę, z której już korzystali i byli zadowoleni. Można sprawdzić ofertę LoanMe. W przypadku kosztów najważniejsze jest oprocentowanie. Najlepiej jeśli RRSO wynosi 0%, ale ważne są także inne koszty, takie jak prowizje i dodatkowe opłaty oraz wysokość ewentualnych karnych odsetek w przypadku przekroczenia terminu spłaty. Warto pamiętać, że karne odsetki naliczane są za każdy dzień zwłoki i kwota do spłaty rośnie bardzo szybko.

Chwilówka czy pożyczka długoterminowa?

To zależy przede wszystkim od tego, jakiej potrzebujemy kwoty. Jeśli potrzebujemy więcej niż kilka tysięcy, lepiej skorzystać z pożyczki długoterminowej, bo w miesiąc czy dwa będzie raczej trudno spłacić taką kwotę. Natomiast jeśli wystarczy nam jedynie 1000 zł, to lepiej wybrać krótkoterminową pożyczkę, w przypadku której możemy tylko taką kwotę pożyczyć. Musimy być jednak pewni, że ten tysiąc w ciągu miesiąca spłacimy. Wybierając rodzaj pożyczki warto skupić się też na swojej historii kredytowej. Jeśli to nasz pierwszy raz i póki co nie mamy żadnej, warto dowiedzieć się, na co mamy największe szanse, bo firmy często nie mają zaufania do osób bez historii. Warto zdecydować się wtedy na mniejszą pożyczkę, by wyrobić sobie pozytywną historię, a nie ją zepsuć.

.
Dodaj komentarz

Popularne