Dołącz do nas

Wiadomości

Koronawirus – 3 osoby poddane kwarantannie

Aktualnie na terenie województwa łódzkiego 3 osoby , decyzją inspektora sanitarnego, pozostają w kwarantannie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Bardzo ważne jest przestrzeganie przez nie oraz członków ich rodzin czy innych współlokatorów, zasad bezpieczeństwa i wszelkich zaleceń inspekcji sanitarnej.

Przypominamy, że zgodnie z art.116 Kodeksu Wykroczeń za nie przestrzeganie nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu chorobom zakaźnym (…) grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Kwarantanna  nakładana jest na osoby zdrowem które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.  Trwa 14 dni  od dnia styczności z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie. Co najmniej raz na dobę takie osoby będą kontrolowane , bez bezpośredniego kontaktu i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa , przez UMUNDUROWANYCH  policjantów. Funkcjonariusze  , przy okazji takiej rozmowy np. za pośrednictwem  telefonu zbiorą także  informacje dotyczące wszelkich potrzeb chociażby związanych z żywnością, lekami czy innymi środkami a następnie przekażą je do centrum operacyjnego.

 

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

– Częste mycie rąk używając mydła i wody.
– Przy kasłaniu i kichaniu zakrywanie ust i nosa. Zachowanie co najmniej metra odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Więcej informacji dot. koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.

.
Dodaj komentarz

Jakość powietrza Zduńska Wola

Popularne