Dołącz do nas
Kasy fiskalne

Wiadomości

Odurzony narkotykami uciekał przed policjantami

22-letni zduńskowolanin odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przeprowadzone badania wskazały na obecność w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy narkotyków. Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów prawa, niezatrzymanie się do kontroli drogowej stanowi przestępstwo z art. 178b KK. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

8 marca 2020 r., po godzinie 23:00, zduńskowolscy policjanci podjęli próbę skontrolowania fiata seicento. Kierowca samochodu zignorował sygnały dźwiękowe i błyskowe, przyspieszył i zaczął uciekać w ulicami Zduńskiej Woli. Pościg zakończył się na ul. Leśnej, gdzie kierowca porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

Podjęta przez niego próba uniknięcia konsekwencji okazała się nieskuteczna.  22-latek został zatrzymany przez inny patrol, który został skierowany na miejsce.

Przeprowadzone testy wskazały na obecność narkotyków w organizmie kierującego fiatem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Odpowie również za kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających. Czyn ten, tak samo jak jazda w stanie nietrzeźwości, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

.
Dodaj komentarz

Popularne