Materiały partnera
Leasing samochodów ciężarowych – warunki i zalety
Leasing samochodów ciężarowych (w tym ciągników siodłowych i naczep) jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich firm transportowych, które potrzebują pozyskać nowy lub używany pojazd, aby rozwijać swoją działalność. To korzystny wybór przede wszystkim wtedy, gdy nie dysponuje się dużym kapitałem albo nie chce się zamrażać zbyt wielu środków. Dlaczego warto rozważyć leasing transportu ciężkiego i jakich warunków należy się spodziewać?
Korzyści wynikające z leasingu
Procedura przyznawania kredytu na samochody ciężarowe jest znacznie bardziej czasochłonna i skomplikowana niż ubieganie się o wsparcie leasingodawcy. Trzeba wówczas zgromadzić i przedstawić o wiele więcej dokumentów, w tym liczne zaświadczenia o dochodach. Leasing ciągników siodłowych i naczep charakteryzuje się prostą procedurą. Formalności zostały ograniczone do minimum, by jak najszybciej udało się uzyskać potrzebne finansowanie.
Co ważne, jeżeli nie kupuje się ciężarówki za gotówkę albo na kredyt, można zaliczyć wszystkie wydatki związane z leasingiem w koszty swojej firmy transportowej, o wiele szybciej amortyzując pojazd. W koszty uda się wliczyć między innymi czynsz inicjalny oraz każdą miesięczną ratę (obniżeniu ulega podstawa opodatkowania). Stanie się tak w przypadku leasingu operacyjnego. Przy finansowym można z kolei dokonywać korzystnych odpisów amortyzacyjnych. Nie obowiązują tu limity amortyzacji.
Płynność finansowa i brak konsekwencji dla zdolności kredytowej
Wybierając leasing na naczepy czy ciągniki, ma się gwarantowaną możliwość wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy. Ponadto w czasie jej obowiązywania komornikowi nie uda się odebrać ciężarówki.
Decydując się na leasing ciągników siodłowych i naczep, nie obciąża się swojej zdolności kredytowej. Finansowanie ujmuje się jako koszt w księgach firmowych, a nie jako osłabienie wypłacalności. W związku z tym leasing nie będzie przeszkodą w uzyskaniu kredytu.
Dzięki takiej formie pozyskania pojazdów ciężarowych zapewnia się lepszą płynność finansową swojemu przedsiębiorstwu. Nie wydaje się wolnych środków na zakup zestawu, a spłaty należności zostają rozłożone w czasie.
Dla kogo leasing naczepy i ciągnika siodłowego?
O finansowanie u leasingodawcy mogą ubiegać się osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Dotyczy to również przedsiębiorców, którzy dopiero założyli firmę. O leasing naczepy czy ciągników mogą wnioskować też spółki cywilne, jawne, komandytowe i z o.o. Co ciekawe, wśród potencjalnych leasingobiorców nierzadko znajdują się również rolnicy i komunalne podmioty budżetowe.Zasady finansowania i dostępne oferty można poznać na stronie https://klf24.pl/finansowanie/leasing-ciagnikow-siodlowych-i-naczep.
Warunki umów leasingowych
W przypadku leasingu samochodów ciężarowych, podobnie jak przy finansowaniu aut osobowych, wnioskujący mają szansę skorzystać z procedur uproszczonych. Wówczas nie jest weryfikowana ich zdolność kredytowa. Harmonogram spłaty można dopasować do swoich potrzeb, ustalając raty równe, malejące albo sezonowe, pasujące do częstotliwości osiągania zysków. Sfinansować uda się sprzęt nowy i używany do 8 lat. Leasing naczep i ciągników siodłowych jest dostępny nawet dla nowych firm już od pierwszego dnia działalności.
Pozyskując samochody ciężarowe poprzez współpracę z leasingodawcą można liczyć na rozmaite korzyści dotyczące firmowych finansów. Do najważniejszych z nich należy szansa na obniżenie podstawy opodatkowania. Warunki leasingu są bardzo elastyczne i łatwo dopasować je do charakteru swojej działalności, dlatego nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku. Wówczas można liczyć na szybkie procedury i wygodne finansowanie inwestycji.
-
Sport2 miesiące temu
Skaner ciała 3D do diagnostyki wydajności: Nowa era monitorowania ludzkiej kondycji
-
Sport1 miesiąc temu
Wpływ treningów personalnych na zdrowie w okresie jesiennym
-
Biznes2 miesiące temu
Szukasz miejsca na zorganizowanie integracji dla swoich pracowników? Sprawdź ofertę Hotelu 500 w województwie łódzkim
-
Materiały partnera6 dni temu
Prywatny dom opieki dla osób starszych — szansa na godną starość