Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Materiały partnera

Fotele fryzjerskie i kosmetyczne – czym się od siebie różnią

Art. sponsorowany

Fotele do salonu fryzjerskiego

Fotel fryzjerski powinien charakteryzować się przede wszystkim funkcjonalnością. Z jednej strony musi zapewniać wygodę, komfort i bezpieczeństwo klientowi, a z drugiej musi usprawniać pracę profesjonalisty, który pracuje w naszym salonie. Ogromne znaczenie w każdym fotelu ma pompa, która jest odpowiedzialna za regulację wysokości. W przypadku foteli fryzjerskich występują pompy hydrauliczne oraz gazowe. Dużo bardziej praktyczne i wygodne są te hydrauliczne, ponieważ pozwalają na regulowanie wysokości fotela w momencie, gdy klient na nim siedzi. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest odpowiednie wyprofilowanie oparcia fotela, duże siedzisko oraz jego materiał, który powinien być wykonany z ekologicznej skóry.

Nie bez znaczenia jest również obecność podłokietników, czy podnóżka. Podłokietniki, które są umieszczone na odpowiedniej wysokości, zapewniają jeszcze większą wygodę klientowi, podtrzymują nie tylko ramiona, ale i szyję, dzięki czemu klient może rozluźnić mięśnie i czuć się naprawdę komfortowo. Podnóżek zaś odpowiada za lepsze krążenie krwi, w momencie, kiedy klient może na nim wyprostować nogi. Jednak najczęściej wybierane są modele wolnostojące, ponieważ są trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia. Szeroką ofertę profesjonalnych foteli fryzjerskich znajdziecie w tym sklepie internetowym: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_fotele-fryzjerskie.

Fotele do salonu kosmetycznego

Podobnie jak w fotelach fryzjerskich, najważniejsza jest funkcjonalność fotela kosmetycznego. Jeżeli chodzi o regulacje, to tutaj sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ można wybierać spośród trzech opcji. Pierwszą są fotele manualne, których największą zaletą jest niska cena, jednak mają one stałą wysokość, jedyne czym można regulować i to ręcznie, jest odchylenie oparcia i ewentualnie wysokość podłokietników, czy podnóżka. Drugą możliwością są fotele hydrauliczne, które tak jak w przypadku tych fryzjerskich można regulować za pomocą pompki z klientem już na nim usadzonym, a dodatkowo można je obracać w każdą stronę.

Trzecią, najdroższą możliwością są fotele elektroniczne, które nie wymagają użycia siły, a pilota lub panelu sterowania, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z większą kolizyjnością i ewentualnymi awariami. Tak jak w przypadku foteli fryzjerskich ważne jest, aby fotel kosmetyczny miał dobrze wyprofilowane oparcie i sporej wielkości siedzisko, które zapewnia wygodę. Preferowany materiał również nie jest inny, ponieważ najlepiej sprawdza się wysokogatunkowa skóra ekologiczna.

Najważniejsze różnice

Główną różnicą między fotelem fryzjerskim i kosmetycznym, jest to, że kosmetyczne zawsze posiadają wbudowany podnóżek, który dodatkowo jest często rozdzielany, ponieważ ułatwia to pracę kosmetyczki, w momencie wykonywania zabiegu pedicure. Tak jak wyżej zostało wspomniane, fotele fryzjerskie mają dwie możliwości regulacji wysokości, a te kosmetyczne trzy. Dodatkowo tylko nieliczne fotele w salonach fryzjerskich mają możliwość regulowania odchylenia fotela, częściej zdarza się to w barber shopach, a w przypadku foteli kosmetycznych jest to standard.

Fotele kosmetyczne, jak i fryzjerskie są do siebie podobne, jak branża kosmetyczna i fryzjerska. Jednak w momencie wyposażania obu tych salonów w odpowiedni sprzęt nie sposób nie zauważyć znaczących różnic.

.
Dodaj komentarz

Popularne