Dołącz do nas

Materiały partnera

Leasing samochodów ciężarowych – warunki i zalety

Leasing samochodów ciężarowych (w tym ciągników siodłowych i naczep) jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich firm transportowych, które potrzebują pozyskać nowy lub używany pojazd, aby rozwijać swoją działalność. To korzystny wybór przede wszystkim wtedy, gdy nie dysponuje się dużym kapitałem albo nie chce się zamrażać zbyt wielu środków. Dlaczego warto rozważyć leasing transportu ciężkiego i jakich warunków należy się spodziewać?

Korzyści wynikające z leasingu

Procedura przyznawania kredytu na samochody ciężarowe jest znacznie bardziej czasochłonna i skomplikowana niż ubieganie się o wsparcie leasingodawcy. Trzeba wówczas zgromadzić i przedstawić o wiele więcej dokumentów, w tym liczne zaświadczenia o dochodach. Leasing ciągników siodłowych i naczep charakteryzuje się prostą procedurą. Formalności zostały ograniczone do minimum, by jak najszybciej udało się uzyskać potrzebne finansowanie.

Co ważne, jeżeli nie kupuje się ciężarówki za gotówkę albo na kredyt, można zaliczyć wszystkie wydatki związane z leasingiem w koszty swojej firmy transportowej, o wiele szybciej amortyzując pojazd. W koszty uda się wliczyć między innymi czynsz inicjalny oraz każdą miesięczną ratę (obniżeniu ulega podstawa opodatkowania). Stanie się tak w przypadku leasingu operacyjnego. Przy finansowym można z kolei dokonywać korzystnych odpisów amortyzacyjnych. Nie obowiązują tu limity amortyzacji.

Płynność finansowa i brak konsekwencji dla zdolności kredytowej

Wybierając leasing na naczepy czy ciągniki, ma się gwarantowaną możliwość wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy. Ponadto w czasie jej obowiązywania komornikowi nie uda się odebrać ciężarówki.

Decydując się na leasing ciągników siodłowych i naczep, nie obciąża się swojej zdolności kredytowej. Finansowanie ujmuje się jako koszt w księgach firmowych, a nie jako osłabienie wypłacalności. W związku z tym leasing nie będzie przeszkodą w uzyskaniu kredytu.

Dzięki takiej formie pozyskania pojazdów ciężarowych zapewnia się lepszą płynność finansową swojemu przedsiębiorstwu. Nie wydaje się wolnych środków na zakup zestawu, a spłaty należności zostają rozłożone w czasie.

Dla kogo leasing naczepy i ciągnika siodłowego?

O finansowanie u leasingodawcy mogą ubiegać się osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Dotyczy to również przedsiębiorców, którzy dopiero założyli firmę. O leasing naczepy czy ciągników mogą wnioskować też spółki cywilne, jawne, komandytowe i z o.o. Co ciekawe, wśród potencjalnych leasingobiorców nierzadko znajdują się również rolnicy i komunalne podmioty budżetowe.Zasady finansowania i dostępne oferty można poznać na stronie https://klf24.pl/finansowanie/leasing-ciagnikow-siodlowych-i-naczep.

Warunki umów leasingowych

W przypadku leasingu samochodów ciężarowych, podobnie jak przy finansowaniu aut osobowych, wnioskujący mają szansę skorzystać z procedur uproszczonych. Wówczas nie jest weryfikowana ich zdolność kredytowa. Harmonogram spłaty można dopasować do swoich potrzeb, ustalając raty równe, malejące albo sezonowe, pasujące do częstotliwości osiągania zysków. Sfinansować uda się sprzęt nowy i używany do 8 lat. Leasing naczep i ciągników siodłowych jest dostępny nawet dla nowych firm już od pierwszego dnia działalności.

Pozyskując samochody ciężarowe poprzez współpracę z leasingodawcą można liczyć na rozmaite korzyści dotyczące firmowych finansów. Do najważniejszych z nich należy szansa na obniżenie podstawy opodatkowania. Warunki leasingu są bardzo elastyczne i łatwo dopasować je do charakteru swojej działalności, dlatego nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku. Wówczas można liczyć na szybkie procedury i wygodne finansowanie inwestycji.

Czytaj dalej
reklama
www.dep.com.pl
Dodaj komentarz

Biznes

Podatki 2019-2020 – sprawdź, jakie wejdą zmiany

Art. sponsorowany

Nowy 2020 rok przyniesie przedsiębiorcom kolejne zmiany w prawie podatkowym. Ustawodawca dla właścicieli firm szykuje nowe przepisy i nowe obowiązki. Niektóre z nich takie jak zwolnienie z PIT dla młodych, obowiązkowy split payment czy biała lista podatników weszły w życie jeszcze w tym roku. Jakie są najważniejsze założenia zmian podatkowych 2019/2020?

Młodzi zwolnieni z PIT

Jeszcze w wakacje ustawodawca ogłosił nową ulgę w podatku dochodowym od osób fizycznych. Ulga obowiązuje osoby do 26 roku życia, które osiągają przychody z pracy oraz umów zlecenia zawartych z firmą. Aby móc skorzystać z wprowadzonych zmian, nie można przekroczyć progu 85 528 zł w roku podatkowym. Do tego limitu przychody młodego podatnika będą zwolnione z PIT. Wyliczenia Ministerstwa Finansów wskazują, że ulga pozwala zaoszczędzić od 133 do 564 zł miesięcznie.

Biała lista podatników VAT

Biała lista podatników VAT to swoisty rejestr, który pozwala sprawdzić potencjalnego partnera biznesowego pod względem niezalegania z płatnościami na rzecz Urzędu Skarbowego. Ma to pomóc zmniejszyć ryzyko wejścia we współpracę z niewiarygodnym partnerem i wplątania się w oszustwo. Biała lista podatników VAT jest połączeniem już istniejących wykazów vatowców. Pozwoli ona samodzielnie sprawdzić status firmy, z którą chce się współpracować.

Obniżka PIT

Październik 2019 roku przyniósł zmianę w postaci obniżki podatku PIT z 18 do 17%. Na tej zmianie skorzystają ci, którzy rozliczają się zgodnie ze skalą podatkową: emeryci renciści, zleceniobiorcy, pracownicy, przedsiębiorcy. Obniżka podatku dotyczy tylko tych przychodów, które nie przekraczają kwoty stanowiącej granicę pierwszego progu podatkowego, który wynosi 85 528 zł. W przypadku przekroczenia tej kwoty nadal będzie obowiązywała stawka 32%.

Obowiązkowy split payment

Split payment, czyli podzielone płatności to nie nowości. Po raz pierwszy polscy przedsiębiorcy spotkali się z nimi już w 2018 roku. Wtedy był on dobrowolny, od listopada 2010 roku będzie stanowił obowiązek dla najbardziej narażonych na oszustwa podatkowe branż. Z rozwiązania tego będą musiały korzystać firmy z branży elektronicznej stalowej, węglowej i złomowej. Wykluczeniem będą tylko płatności poniżej 15 000 złotych.

Nowy wygląd faktur

Pierwszą zmianę w prawie podatkowym, jaką przyniesie nowy rok, będzie ta dotycząca wyglądu faktur. Już od stycznia, wystawienie faktury na podstawie zwykłego paragonu fiskalnego będzie trudniejsze i możliwe tylko wtedy, gdy na paragonie znajdzie się NIP nabywcy.

W styczniu zacznie także obowiązywać jeden numer konta do rozliczeń z fiskusem. Za pośrednictwem własnego, indywidualnego rachunku podatnicy będą mogli zapłacić CIT i PIT. Obecnie podatki te płaci się na dwa różne rachunki bankowe.

Nowy JPK_VAT i brak deklaracji VAT

Kwiecień 2020 roku ma przynieść rewolucję w kwestii rozliczeń ze skarbówką. Zlikwidowane mają zostać deklaracje VAT, które zastąpi nowy plik JPK_VAT. Jego struktura będzie obejmować m.in. dane identyfikacyjne podatnika, okres, za który składana jest deklaracja lub jej korekta, a także informacje wskazujące na wysokość podatku. Istotną zmianą będzie również nowa matryca VAT, która również będzie obowiązywać od kwietnia. Jej zadaniem będzie prawidłowe przyporządkowanie towarów i usług do stawek VAT, a także zmiana samych stawek podatku VAT dla niektórych towarów.

Ilość zmian w prawie podatkowym może przytłaczać i powodować uczucie zagubienia u przedsiębiorców. Dla tych, którzy chcą być zawsze na bieżąco, https://wfirma.pl przygotowała zestawienie najważniejszych modyfikacji, które dotyczyć będą prowadzenia biznesu nad Wisłą.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Zabiegi kosmetyczne dla 30-latki – przewodnik

Art. sponsorowany

30 rok życia wydaje się dla wielu kobiet pewną magiczną granicą, po której wszystko się zmienia, zarówno w życiu zawodowym, rodzinnym, jak i w wyglądzie zewnętrznym. Zaczynamy zauważać każdą pojedynczą zmarszczkę, popękane naczynka i cellulit – nawet gdy były już tam wcześniej. Na szczęście kosmetologia i medycyna estetyczna proponują cały wachlarz zabiegów, przywracających młodszy wygląd. Poznaj te kosmetyczne, idealne dla 30-latek.

Mezoporacja bezigłowa

W odpowiedzi na zabieg mezoterapii igłowej, wykonywanej jedynie w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej, powstała mezoporacja bezigłowa, której działanie jest niemalże identyczne, jednak całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Ma na celu ujędrnienie i regenerację skóry, przez jej ukrwienie, odżywienie i dotlenienie. W poddane zabiegowi partie skóry trafia mieszanka substancji ujędrniających: kolagenu, L-karnityny, retinolu, keratyny i olejku migdałowego. Dzięki uproszczeniu formuły, zabieg ten wyszedł poza gabinety medycyny estetycznej i trafił do salonów kosmetycznych, takich jak Instytut Beauty Derm. Zabiegi ujędrniające widnieją w ofercie na stronie: https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-cialo/zabiegi-pielegnacyjne/zabiegi-ujedrniajace/. To właśnie tam specjaliści pomogą dobrać kuracje dopasowane do potrzeb naszej skóry, by odzyskała dawny wygląd, a kolejne lata życia nie były takie straszne.

Zabiegi ujędrniające

Mała elastyczność skóry spowodowana jest utratą jej gęstości. Wpływa to na jej wiotkość, w efekcie czego szczególnie w okolicy szyi i ramion tworzą się luźne fałdy. Wraz z wiekiem organizm produkuje mniej kolagenu, ubywa też kwasu hialuronowego, które odpowiedzialne są za utrzymywanie jędrności. W walce z wiotką skórą pomocne będą liftingi twarzy i ciała, modelowanie falami radiowymi czy masaże modelujące.

Odmładzanie skóry laserem

Dla osób niecierpliwych, które efekty chcą uzyskać od razu po pierwszym zabiegu, poleca się laserowe odmładzanie, np. resurfacing. Jest to forma peelingu, o wiele bardziej precyzyjna niż mikrodermabrazja czy kwasy. Światło lasera wnika głęboko pod skórę, penetruje naskórek i stymuluje odbudowę. Po zabiegu skóra jest odżywiona, napięta, elastyczna i pełna blasku. Działania laserem świetnie sprawdzają się nie tylko u kobiet chcących pozbyć się zmarszczek, ale również u takich zmagających się z przebarwieniami i bliznami.

Mikrodermabrazja w każdym wieku

Mikrodermabrazja obecna jest w większości salonów kosmetycznych, a skorzystać z niego mogą osoby w każdym wieku. Pomocny będzie w walce z trądzikiem pospolitym i z przebarwieniami, ale zminimalizuje on także zmarszczki i delikatne blizny. Polega na bezpiecznym złuszczaniu naskórka warstwa po warstwie przy użyciu specjalnej głowicy, aż do osiągnięcia pożądanego wyglądu. Jest to świetna alternatywa dla tych, którzy nie mogą skorzystać z peelingów chemicznych.

Zabiegi AROSHA

Zabiegi ujędrniające to także skuteczna kuracja AROSHA – polegają na nałożeniu na wcześniej przygotowaną peelingiem skórę kapsułek wypełnionych skoncentrowanymi substancjami, takimi jak: kolagen, elastyna, spirulina, karnozyna. Następnie nakłada się bandaże, które mają na celu zmaksymalizować skuteczność ampułek. Po zawinięciu ciała czeka się około 30 minut, by wszystkie substancje dogłębnie wniknęły w skórę. Świetny zabieg na ujędrnienie nóg, pośladków, biustu, brzucha lub też ramion, zwalczenie z tych partii cellulitu i walkę z oznakami starzenia się skóry.

Zarówno kosmetologia, jak i medycyna estetyczna, oferują naprawdę wiele zabiegów i kuracji, które pomogą nam utrzymać młody wygląd ciała, nawet po przekroczeniu magicznej trzydziestki.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Fotele fryzjerskie i kosmetyczne – czym się od siebie różnią

Art. sponsorowany

Fotele do salonu fryzjerskiego

Fotel fryzjerski powinien charakteryzować się przede wszystkim funkcjonalnością. Z jednej strony musi zapewniać wygodę, komfort i bezpieczeństwo klientowi, a z drugiej musi usprawniać pracę profesjonalisty, który pracuje w naszym salonie. Ogromne znaczenie w każdym fotelu ma pompa, która jest odpowiedzialna za regulację wysokości. W przypadku foteli fryzjerskich występują pompy hydrauliczne oraz gazowe. Dużo bardziej praktyczne i wygodne są te hydrauliczne, ponieważ pozwalają na regulowanie wysokości fotela w momencie, gdy klient na nim siedzi. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest odpowiednie wyprofilowanie oparcia fotela, duże siedzisko oraz jego materiał, który powinien być wykonany z ekologicznej skóry.

Nie bez znaczenia jest również obecność podłokietników, czy podnóżka. Podłokietniki, które są umieszczone na odpowiedniej wysokości, zapewniają jeszcze większą wygodę klientowi, podtrzymują nie tylko ramiona, ale i szyję, dzięki czemu klient może rozluźnić mięśnie i czuć się naprawdę komfortowo. Podnóżek zaś odpowiada za lepsze krążenie krwi, w momencie, kiedy klient może na nim wyprostować nogi. Jednak najczęściej wybierane są modele wolnostojące, ponieważ są trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia. Szeroką ofertę profesjonalnych foteli fryzjerskich znajdziecie w tym sklepie internetowym: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_fotele-fryzjerskie.

Fotele do salonu kosmetycznego

Podobnie jak w fotelach fryzjerskich, najważniejsza jest funkcjonalność fotela kosmetycznego. Jeżeli chodzi o regulacje, to tutaj sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ można wybierać spośród trzech opcji. Pierwszą są fotele manualne, których największą zaletą jest niska cena, jednak mają one stałą wysokość, jedyne czym można regulować i to ręcznie, jest odchylenie oparcia i ewentualnie wysokość podłokietników, czy podnóżka. Drugą możliwością są fotele hydrauliczne, które tak jak w przypadku tych fryzjerskich można regulować za pomocą pompki z klientem już na nim usadzonym, a dodatkowo można je obracać w każdą stronę.

Trzecią, najdroższą możliwością są fotele elektroniczne, które nie wymagają użycia siły, a pilota lub panelu sterowania, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z większą kolizyjnością i ewentualnymi awariami. Tak jak w przypadku foteli fryzjerskich ważne jest, aby fotel kosmetyczny miał dobrze wyprofilowane oparcie i sporej wielkości siedzisko, które zapewnia wygodę. Preferowany materiał również nie jest inny, ponieważ najlepiej sprawdza się wysokogatunkowa skóra ekologiczna.

Najważniejsze różnice

Główną różnicą między fotelem fryzjerskim i kosmetycznym, jest to, że kosmetyczne zawsze posiadają wbudowany podnóżek, który dodatkowo jest często rozdzielany, ponieważ ułatwia to pracę kosmetyczki, w momencie wykonywania zabiegu pedicure. Tak jak wyżej zostało wspomniane, fotele fryzjerskie mają dwie możliwości regulacji wysokości, a te kosmetyczne trzy. Dodatkowo tylko nieliczne fotele w salonach fryzjerskich mają możliwość regulowania odchylenia fotela, częściej zdarza się to w barber shopach, a w przypadku foteli kosmetycznych jest to standard.

Fotele kosmetyczne, jak i fryzjerskie są do siebie podobne, jak branża kosmetyczna i fryzjerska. Jednak w momencie wyposażania obu tych salonów w odpowiedni sprzęt nie sposób nie zauważyć znaczących różnic.

Czytaj dalej

Popularne