Dołącz do nas

Kultura

Mężczyźni nie mają w życiu lekko! Teatr Kamienica poleca 3 znakomite spektakle

Art. sponsorowany

„Tresowany mężczyzna”, „Kobieta, która ugotowała męża” i „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” to propozycje wyśmienitych przedstawień, które będzie można zobaczyć w nadchodzących tygodniach w warszawskim Teatrze Kamienica.

 

Czy faceta da się wytresować?

Współcześni mężczyźni muszą stawiać czoła wielu wyzwaniom. Jednym z nich jest dla nich emancypacja kobiet, które coraz częściej piastują wysokie stanowiska i zarabiają niejednokrotnie więcej od mężczyzn. Sebkowi, bohaterowi sztuki „Tresowany mężczyzna”, trudno ten fakt zaakceptować, choć wychowano go w duchu równouprawnienia. Pragnie się ożenić i być stanowczym mężczyzną, którego głos ma w rodzinie decydujące znaczenie. Czy kobiety z jego najbliższego otoczenia mu na to pozwolą? W obsadzie: Adam Serowaniec, Dorota Chotecka, Katarzyna Kwiatkowska, Marta Chodorowska i Justyna Sieńczyłło.

W sieci kłamstw – o „Kobiecie, która ugotowała męża”

Wielu mężczyzn przywykło do tego, że kobieta im usługuje. Takim właśnie facetem jest Kenneth, bohater sztuki „Kobieta, która ugotowała męża” autorstwa Debbie Isitt. Przez lata małżeństwa przyzwyczaił się do tego, że żona mu dogadza i gotuje jego ulubione potrawy. Dla Kennetha to jednak za mało – marzy się mu odmiana, więc nawiązuje romans z młodą i piękną Laurą. Jaki finał będzie miała ta historia? Czy kłamstwa i zdrada ujdą niewiernemu mężowi na sucho? Warto się o tym przekonać! W przedstawieniu grają: Jacek Lenartowicz, Dorota Chotecka, Marta Chodorowska i Michalina Sosna.

Piotr Gąsowski o mężczyznach i kobietach

„Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” to multimedialne show stanowiące podsumowanie 35-lecia pracy artystycznej Piotra Gąsowskiego. Czy kobiety i mężczyźni pochodzą z dwóch różnych planet? Na to pytanie starał się przed laty odpowiedzieć John Gray w poradniku „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus. Jak dochodzić do porozumienia i uzyskiwać to, czego się pragnie”. Teraz na deskach Teatru Kamienica usiłuje to zrobić Gąsowski, skłaniając publiczność do śmiechu i refleksji nad relacjami damsko-męskimi. Przedstawienie wyreżyserował Jakub Przebindowski.

Pełny repertuar Teatru Kamienica znajdziecie w portalu eWejsciówki https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-kamienica

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne