Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Materiały partnera

Na czym polega odtrucie narkotykowe?

Odtrucie narkotykowe to jeden z elementów składowych terapii, która polega na usunięciu szkodliwych toksyn z organizmu. Samo usuniecie groźnych dla zdrowia substancji to jednak nie wszystko. Oprócz tego pacjent otrzymuje jeszcze odpowiednie dawki wapnia, glukozy czy elektrolitów. Uzupełniane są również inne mikroelementy oraz suplementy diety.

Wszystko po to, aby możliwie jak najbardziej przyspieszyć proces przywracania organizmowi pełni sprawności. Długość trwania takiego procesu jest uzależniona od konkretnego przypadku. Jest to w dużym stopniu uzależnione od kondycji fizycznej oraz psychicznej pacjenta. W trakcie leczenia nasz zespół specjalistów na bieżąco kontroluje dawkowanie lekarstw odtruwających oraz suplementacji wzmacniającej. Oprócz terapii farmakologicznej stosowana jest również ta psychologiczna. Ma ona kluczowy wpływ na pozytywny wynik leczenia. Bez jej zastosowania pomyślny rezultat terapii lekowej nie byłby możliwy. Nastawienie i stan psychiczny pacjenta są kwestiami kluczowymi.

Czym mogą grozić próby zerwania z nałogiem na własną rękę?

Próby wygrania z uzależnienie od narkotyków na własną rękę niestety dość często kończą się niepowodzeniem. Szczególnie wtedy, gdy nałóg trwa długo. Samodzielne odstawianie substancji psychoaktywnych może wiązać się problemami kardiologicznymi, napadami agresji czy stanami lekowymi. Często też pojawiają się inne nieprzyjemne dolegliwości. Żeby tego uniknąć konieczne jest skorzystanie z odtruwania wraz z kompleksową terapią psychologiczną. Dzięki kompletnej opiece specjalistów tego typu terapia jest w pełni bezpieczna i znacznie skuteczniejsza niż działanie pacjenta na własną rękę. Osoby, które nie podejmą się leczenia zwykle umierają. Właśnie dlatego tak ważne jest podjęcie tej kluczowej decyzji o rozpoczęciu terapii. Ta z pozoru drobna decyzja będzie miała wpływ na resztę Twojego życia. Dzięki nam znowu poczuje się wolny lub wolna od nałogu i będziesz mógł lub mogła realizować swoje marzenia.

Jak rozpocząć odtrucie narkotykowe?

Warto od razu skontaktować się z naszym ośrodkiem, da się to zrobić przez formularz znajdujący się na stronie ośrodka leczenia uzależnień narkotyków i alkoholu Pniowiec od  lub telefonicznie pod numerem +48 510 510 491. Im szybciej zdecydujesz się na podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia tym większa szansa, że terapia zakończy się pozytywnie a narkotyki nie pozostawią wyraźnych zmian na przyszłość. Pamiętaj o tym, że nie istotne jest zdanie Twojego otoczenia, jeżeli odradza Ci ono podjęcie tego typu działań. Terapia jest dla Ciebie i to Ty jesteś tutaj najważniejszy lub najważniejsza.

Nasz ośrodek jest wyposażony w wiele ciekawy udogodnień. Mamy tutaj niewielki basen, saunę, a także pokój wypoczynkowy z kominkiem. Placówka położona jest w spokojnej, zielonej okolicy. Dzięki czemu możesz się zrelaksować z dala od zgiełku i hałasów miasta. Przekonaj się już dziś jak wiele warte jest Twoje życie i od razu umów się na terapię. Nie czekaj dłużej! Pamiętaj jak wiele ryzykujesz i co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne!

.
Dodaj komentarz

Popularne