Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Nie ma zagrożenia epidemiologicznego

UM Zduńska Wola

W związku z ostrzeżeniem wydanym przez Sanepid na temat jakości wody w zduńskowolskich wodociągach, pod nieobecność pana prezydenta, który przebywa na dużo wcześniej zaplanowanym urlopie, poprosiłem o bardzo szczegółowe wyjaśnienia na temat tej sytuacji – mówi wiceprezydent Zduńskiej Woli Paweł Szewczyk.

Uzyskałem zapewnienie, że ostrzeżenie ma charakter prewencyjny. Chciałbym uspokoić wszystkich mieszkańców, że nie ma żadnego zagrożenia epidemiologicznego. Jednocześnie chciałbym poinformować, że wodociągi miejskie dodatkowo uzdatniają wodę. Kolejne próbki zostały już pobrane, w tej chwili są poddawane analizie i głęboko wierzę w to, że ich wynik będzie w normie – podkreśla.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zduńskiej Woli wydała 20 listopada br. komunikat skierowany do konsumentów wody z wodociągu w Zduńskiej Woli. – W pobranych próbkach wody wykryto minimalne przekroczenie tzw. baketerii wskaźnikowych, czyli takich, które nie są chorobotwórcze – uspokaja Ewa Hetlof, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli. – Informację przekazaliśmy zarządcy wodociągów prosząc o wyeliminowanie zagrożenia. Pragnę państwa uspokoić, woda jest dobra i można ją pić. Przestrzegam tylko osoby o obniżonej odporności, ewentualnie dzieci – dodaje.

 

W  komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli informuje, iż woda po przegotowaniu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia konsumentów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przed spożyciem, przygotowywaniem napojów, gotowaniem potraw, myciem warzyw i owoców, myciem zębów wodę należy przegotować.

– W trybie pilnym przepłukaliśmy instalację i zdezynfekowaliśmy sieć – zapewnia Radosław Tyrakowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

– Zobowiązałem prezesa wodociągów, aby podjął działania, które mają w przyszłości wyeliminować tego rodzaju sytuacje – zaznacza wiceprezydent Paweł Szewczyk.

UM Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne