Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Dzięki wzorowej postawie świadków nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

Obywatelską postawą wykazali się świadkowe, którzy natychmiast zareagowali na widok kierowcy opla combo jadącego tzw. “wężykiem” drogą ekspresową S8.

Poinformowali policjantów o jego kierunku jazdy, a także blokując jego samochód, uniemożliwili mu dalszą. Zatrzymany kierowca trafił do policyjnego aresztu. Miał 2,7 promila alkoholu w organizmie.

17 listopada 2019 roku, około 21:00, kierowców podróżujących drogą ekspresową S8 zaniepokoił styl jazdy kierowcy opla combo. Jechał on w kierunku Łodzi tzw. „wężykiem” stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Świadkowie zareagowali wzorowo.

Uniemożliwili mu dalszą jazdę i zablokowali jego samochód na pasie awaryjnym trasy, a o swoich spostrzeżeniach powiadomili zduńskowolskich policjantów. Okazało się, że za kierownicą opla siedział kompletnie pijany 28-latek. Miał on w organizmie 2,7 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne