Dołącz do nas
Zduńska Wola

Wiadomości

Jechał pijany, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Policjanci z Posterunku Policji Szadku zatrzymali 65-latka, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie, ponadto posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

7 sierpnia 2021 roku, przed godziną 20:00 na jednej z dróg w gminie Szadek funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Peugeot, którego kierujący nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Podczas kontroli drogowej mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

 

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie informacyjnym okazało się, że posiada również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierujący za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Mieszkańcowi gminy Szadek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za nie stosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

To nie jedyny nietrzeźwy kierowca, którego tego dnia zatrzymali zduńskowolscy stróże prawa. Przed 15:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, iż na trasie między Pstrokoniami, a Rembieszowem w gminie Zapolice kierującym motorowerem wjechał do przydrożnego rowu. Skierowani na miejsce policjanci „drogówki” po dotarciu pod wskazany adres przeprowadzili badanie trzeźwości kierującego. Okazało się, iż jest nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie 2,8 promila alkoholu. / KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne