Dołącz do nas

Wiadomości

Kierowco bądź odpowiedzialny

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zduńskowolskiej komendy w trakcie swojej codziennej służby reagują na wszystkie nieprawidłowe zachowania na drogach. Przede wszystkim czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących pojazdami i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

W miniony weekend policjanci ujawnili ponad 40 wykroczeń w ruchu drogowym. Jedną z głównych przyczyn, z których dochodzi do zdarzeń drogowych jest przekraczanie dozwolonej prędkości. W trakcie działań, które były prowadzone 11 stycznia 2021 roku na drogach powiatu zduńskowolskiego funkcjonariusze kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

 

 

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

 

Mundurowi tylko jednego dnia ujawnili 24 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Podczas akcji policjanci drogówki w trakcie statycznego pomiaru prędkości zatrzymali 51 – letniego kierującego samochodem osobowym volkswagen, który w miejscowości Szadek, w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Mężczyzna przez swoje zachowanie stracił prawo jazdy.

 

 

Tego samego dnia, w Zduńskiej Woli patrol ruchu drogowego zatrzymał 29 – letniego mieszkańca Łodzi, który jechał renault i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 35 km/h, a także nie zatrzymał pojazdu do kontroli w miejscu wyznaczonym przez policjanta. Motyw jego zachowania ustalono w trakcie kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca złamał sądownie orzeczony wobec niego zakaz kierowania pojazdami.

 

Kasy fiskalne online Łask

 

Dodatkowo policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u niego niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa stanie przed sądem, a za pozostałe popełnione przez niego wykroczenia funkcjonariusze nałożyli na kierowcę grzywny w postaci mandatów karnych na łączną kwotę 1300 złotych. Podobnym skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem „popisał się” 29 – letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola. 11 stycznia 2021 roku w Zduńskiej Woli przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 33 km/h, a następnie także nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscu wyznaczonym przez funkcjonariusza.

 

 

Powód takiego zachowania kierowcy wyszedł na jaw w trakcie kontroli drogowej. Okazało się, że on również złamał sądownie orzeczony wobec niego zakaz kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki nałożyli i w tym przypadku na kierowcę za popełnione przez niego wykroczenia grzywny w postaci mandatów karnych na łączną kwotę 1000 złotych. Jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Obaj kierowcy za swoje lekceważące dla prawa zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. /KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Jakość powietrza Zduńska Wola

Popularne