Dołącz do nas

Wiadomości

Jechał samochodem na podwójnym gazie i spowodował kolizję

Kompletnie nieodpowiedzialny 34-latek wsiadł pijany za kierownicę i spowodował kolizję drogową. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym, w przeciwnym razie na drodze może dojść do tragedii.

Do zdarzenia drogowego doszło 13 marca 2021 roku, po godzinie 19:00 w Zduńskiej Woli na skrzyżowaniu ulicy Łaskiej z ulicą Osmolińską. Policjanci ustalili, że kierujący oplem, 34 – letni zduńskowolanin jadąc ulicą Łaską, w kierunku Łasku na skrzyżowaniu z ulicą Osmolińską nie dostosował prędkości z jaką się poruszał do warunków panujących na drodze i uderzył w tył hondy, którą kierował 22 – letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola.

Kasy fiskalne Łódź

Mundurowi wyczuli woń alkoholu z ust kierującego oplem, więc sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Sprawca zdarzenia stracił już prawo jazdy, a za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 34 – latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne