Dołącz do nas
Zduńska Wola

Wiadomości

Plaga nietrzeźwych kierujących

Zduńskowolscy policjanci w kolejny już weekend wyeliminowali z ruchu kierujących samochodami , którzy na podwójnym gazie poruszali się po drogach powiatu zduńskowolskiego.

 

13 lutego 2021r zduńskowolscy mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic na Osiedlu Karsznice, doszło do zdarzenie drogowego. Okazało się, że kierujący pojazdem marki Renault, 48-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, podczas cofania uderzył w zaparkowany za nim samochód. Podczas interwencji mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującego, który został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

 

Kasy fiskalne Sieradz

 

14 lutego 2021r nad ranem, we wsi Czechy gmina Zduńska Wola, doszło dachowania pojazdu, którym kierowała 19 letnia mieszkanka powiatu zduńskowolskiego. Kobieta nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i wpadła w poślizg. Kierująca nie odniosła obrażeń i jak się okazało w trakcie czynności, kierowała samochodem marki Opel, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 19 – latce zatrzymano prawo jazdy.

 

Kierującym, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Również 14 lutego 2021r, w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze ruchu drogowego na jednej z ulic miasta, zatrzymali kierującego “na podwójnym gazie”. Kierujący pojazdem marki Peugeot, mieszkaniec powiatu łaskiego, był stanie upojenia alkoholowego, a kontakt z mężczyzna był utrudniony. 42 latkowi została pobrana krew, gdyż nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna kierował pojazdem mechanicznym, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązującego do 2023r. Mężczyźnie za niestosowanie do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

.
Dodaj komentarz

Popularne