Dołącz do nas

Wiadomości

Kolejni pijani kierowcy wyeliminowanie z ruchu

Tylko w ciągu minionego weekendu zatrzymanych zostało trzech nietrzeźwych kierujących. 29 – letni kierowca opla został ujęty przez świadków. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny, również 29 – letni kierujący toyotą miał 3 promile alkoholu w organizmie. U ostatniego amatora jazdy na „podwójnym gazie”, który jechał BMW badanie alkomatem wykazało niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

14 listopada, o godzinie 15:30 policjanci wydziału ruchu drogowego zostali skierowani przez dyżurnego na ul. Łaską, gdzie według zgłoszenia trzech mężczyzn ujęło nietrzeźwego kierującego oplem. Jeden ze świadków, gdy wyczuł silną woń od kierowcy natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki jego samochodu i wezwał patrol policji.

 

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 29 – letniego zduńskowolanina, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kolejny raz czujność i właściwa postawa świadków nie zawiodła i pozwoliła wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego.

 

Dzięki sygnałom od społeczeństwa udało się zatrzymać innego kierowcę na „podwójnym gazie”. 15 listopada o godzinie 4:00 dyżurny zduńskowolskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Chełmońskiego z pojazdu koloru białego wydobywa się głośna muzyka i śpiewy. Policjanci ogniwa interwencyjnego patrolowali okolicę i zauważyli białą toyotę, w której siedziały trzy osoby. Na widok radiowozu kierujący toyotą chciał odjechać, jednak po paru metrach się zatrzymał. Kierowcą okazał się 29 – letni mieszkaniec Wrocławia. Mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że jest nietrzeźwy.

 

 

 

Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Tego samego dnia o godz. 13:30 zduńskowolscy policjanci, w miejscowości Michałów zauważyli BMW, którego sposób jazdy wzbudził u nich podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za jego kierownicą siedział 46 – letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola. Również i w tym przypadku było czuć od niego alkohol, a badanie trzeźwości tylko potwierdziło słuszność przypuszczeń policjantów. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Ponadto innymi dolegliwościami prawnymi dla sprawców tego przestępstwa jakie rozstrzyga sąd jest orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów oraz konieczność zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 złotych, do nawet 60 000 złotych. / KPP Zduńska Wola

Kasy fiskalne Pabianice Online

.
Dodaj komentarz

Popularne