Dołącz do nas
Zduńska Wola

Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący ujęty przez świadka

Dzięki wzorowej postawie świadka, zduńskowolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 41-latek kierował samochodem mając w organizmie 4 promile alkoholu. Ponadto złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kasy fiskalne

 

2 maja 2021 roku po godzinie 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał zgłoszenie od świadka, który przy ulicy Mickiewicza w Zduńskiej Woli udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Dyżurny natychmiast skierował w to miejsce patrol ruchu drogowego, który po przybyciu pod wskazany adres przejął od zgłaszającego ujętego kierowcę.

 

Z relacji zduńskowolanina wynikało, że nabrał podejrzeń w miejscowości Izabelów, z uwagi na sposób jazdy kierującego oplem jadącego „wężykiem”. Świadek już wtedy próbował zatrzymać opla, jednak jego kierujący nie reagował na starania zgłaszającego. Dopiero przy ulicy Mickiewicza w Zduńskiej Woli opel stanął, a świadek jadący za nim wybiegł ze swojego samochodu i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki. Kierowcą opla był 41-letni mieszkaniec gminy Zapolice.

 

Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone przez stróżów prawa badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał organizmie 4 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że kierujący złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.

.
Dodaj komentarz

Popularne