Dołącz do nas

Wiadomości

Próbował przekupić policjantów

Policjanci z widawskiego komisariatu zatrzymali 46-latka, który próbował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych po tym, jak kierując samochodem stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu. Mężczyzna był pijany. Noc spędził w areszcie. Teraz poniesie odpowiedzialność za swoje czyny.

 

We wtorek, 16 lutego 2021 roku około godziny 11:00  funkcjonariusze Komisariatu Policji w Widawie zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Grabia Trzecia (gm. Sędziejowice), w którym prawdopodobnie uczestniczył nietrzeźwy kierowca.

 

Na miejscu funkcjonariusze zastali 46-letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego, który kierując volkswagenem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Przejeżdżający tamtędy świadkowie powiadomili policję. Jak się okazało kierowca był pijany – miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

 

Kiedy mężczyzna zorientował się, że na miejsce przyjechali stróże prawa, zaproponował policjantom 500 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności i „puszczenie go”. Policjanci propozycji nie przyjęli, a o całym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego łaskiej komendy. 46-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

 

Odpowie teraz nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę skorumpowania funkcjonariuszy, za co grozi kara nawet do 10  lat pozbawienia wolności. / KPP Łask

Czytaj dalej
.

Informatyk łodźDodaj komentarz

Popularne