Dołącz do nas

Wiadomości

LETNIE ATRAKCJE DLA DZIECI W ŁÓDZKIEM

Trwają wakacje, a więc znajdujemy się w okresie roku, kiedy nasze dzieci oczekują od nas większej niż zazwyczaj inicjatywy. By ją wykazać, wcale nie musimy jechać nad morze, w góry, czy za granicę.

Łódzkie ma do zaoferowania mnóstwo świetnych propozycji, które do gustu przypadną nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Nieprzekonani? Po lekturze artykułu z pewnością zmienicie zdanie!

Port jachtowy Jeziorsko
Aby zażyć prawdziwie letnich szaleństw, polecamy wyjazd do Ostrowa Warckiego, gdzie znajduje się Port Jachtowy Jeziorsko. Wasze pociechy będą wniebowzięte liczbą tamtejszych atrakcji. Nad Jeziorskiem popływać można żaglówkami, skuterami wodnymi, motorówkami, czy kajakami. Na najbardziej odważne dzieciaki czeka natomiast kurs kitesurfingu, czyli sportu, który stanowi hybrydę windsurfingu, snowboardu i latania. Wizytówka Ostrowa Warckiego to miejsce idealne zarówno na dłuższy pobyt, jak i kilkugodzinny wypad.

Termy w Uniejowie
Zmieniamy lokalizację – z powiatu sieradzkiego przenosimy się do Uniejowa – jednak dalej zostajemy przy rozrywkach wodnych. A tych w Uniejowie zażyjemy oczywiście w termach, które z roku na rok zdobywają sobie coraz większy rozgłos w całej Polsce. W kontekście pobytu z dziećmi, Termy Uniejów mają tylko jedną wadę – milusińscy nie będą chcieli opuścić obiektu. Nie jest wykluczone, że nasza pociecha będzie chciała wymusić płaczem jeszcze jeden, ostatni zjazd zjeżdżalnią, albo ostatnie przejście wodną rzeką, która imituje warunki prawdziwego górskiego potoku. Choć możliwe jest też, że dziecko nic na nas nie będzie musiało wymuszać, gdyż sami zapragniemy zostać na terenie obiektu jak najdłużej. Walory rekreacyjno-lecznicze Term Uniejów są bowiem niezrównane, co potwierdzi każda osoba, która wzięła kąpiel w basenie solankowo-uzdrowiskowym, czy też uzupełniła w tężni solankowej roczne zapotrzebowanie na jod.

W ostatnich kilkunastu latach na prace budowlane związane z uniejowską wizytówką wydano blisko 200 milionów złotych. Znaczną część inwestycji – 125 milionów złotych – pokryły unijne dotacje.

Wakacje w powiecie zduńskowolskim
A jak spędzić czas z rodziną w powiecie zduńskowolskim? Również na świeżym powietrzu! Wybierzmy przechadzkę lub przejażdżkę rowerową po jednym z trzech szlaków turystycznych wytyczonych w Dolinie Rzeki Warty. Szlaki noszą nazwy „3 kultury, 3 religie”, ,„Sportowi w naturze” oraz „Przyłbice i rogatywki”, i mają długość 18, 20 i 12 kilometrów. Nadwarciańskie szlaki to nie tylko znakomity sposób na spalenie setek kalorii, ale również poszerzenie swojej wiedzy. Każdy z trzech szlaków prezentuje bowiem wielokulturową – polsko-żydowsko-niemiecką – tradycję i historię regionu.

Prace w Dolinie Rzeki Warty pochłonęły blisko 15 milionów złotych, z czego nieco ponad 7 milionów złotych pokryła dotacja z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego.

.

INSIGHT Anti-frizz Szampon nawilżający

Dodaj komentarz

Popularne