Dołącz do nas

Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący ciągnikiem rolniczym

KPP Zduńska Wola

W sobotę 25 lipca 2020 około godz. 13:30 zduńskowolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwy mieszkaniec gminy Zapolice, kierując ciągnikiem rolniczym, uszkodził ogrodzenia na trzech posesjach. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i musi liczyć się z koniecznością naprawy zniszczeń.

Policjanci Wydział Ruchu Drogowego KPP zostali wezwani do miejscowości Beleń, gdzie według zgłoszenia, pijany kierowca ciagnika rolniczego uszkodził ogrodzenia na trzech posesjach. Funkcjonariusze zauważyli w jednej z bram do posesji, zgrabiarkę do siana, na której znajdowały się panel ogrodzeniowy oraz resztki siatki ogrodzeniowej. Na terenie parceli zaparkowany był ciągnik rolniczy.

Funkcjonariusze zastali 57-letniego mieszkańca gminy Zapolice, który znajdował się pod widocznym działaniem alkoholu. Mężczyzna w rozmowie potwierdził fakt kierowania ciągnikiem oraz spożywania alkoholu od kilku dniu. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że miał ponad 3 promile tej substancji w organizmie.

Funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący ciągnikiem uszkodził ogrodzenia trzech okolicznych posesji. 57 – latkowi za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara  do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego i kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo braku uprawnień.

Nietrzeźwi kierujący wciąż stanowią ogromne zagrożenie. Jak widać nie tylko kierujący samochodami wyróżniają się brakiem wyobraźni i odpowiedzialności ,wsiadając za kierownice po alkoholu. Osoby wykonujące prace polowe, często nie zdają sobie sprawy, że spożywanie alkoholu podczas takich prac i późniejsze kierowanie maszynami rolniczymi może doprowadzić do tragedii. / KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne