Dołącz do nas

Wiadomości

Jechał samochodem mimo cofniętych uprawnień i pod działaniem środków odurzających

KPP Zduńska Wola

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zduńskowolskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym kierował mężczyzna nie posiadający uprawnień i był pod działaniem narkotyków. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

23 lipca 2020r w godzinach wieczornych przy ul. Złotej w Zduńskiej Woli uwagę mundurowych zwrócił pojazd marki Daewoo, którego kierujący na widok radiowozu zaczął gwałtownie przyspieszać. Policjanci pojechali za samochodem, obserwując jego dalsze poczynania, nie tracąc go z pola widzenia.

 

Przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli samochód nagle wjechał na chodnik, gdy pojazd się jeszcze toczył wysiadł z niego pasażer, a następnie od strony pasażera próbował wyjść z samochodu kierowca. Mundurowi natychmiast zainterweniowali. Podejrzenia policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie kierowcy, który podczas rozmowy wykonywał nieskoordynowane ruchy ciałem i unikał kontaktu wzrokowego.

 

Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 39 – letni mieszkaniec Sieradza prawomocną decyzją organu administracji ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Wykonane badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący jest trzeźwy. Z uwagi na irracjonalne zachowanie sieradzanina, został poddany badaniu na obecność środków odurzających w organizmie.

 

Okazało się, że 39 – latek kierował samochodem nie tylko nie posiadając uprawnień, ale również był pod działaniem marihuany i amfetaminy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem będąc pod działaniem środka odurzającego oraz pomimo cofniętych uprawnień, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. / KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne