Dołącz do nas

Wiadomości

Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego

Dzięki czujności i wzorowej postawie mieszkańców Zduńskiej Woli policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Okazało się, że zatrzymany złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

14 lipca 2020r około godziny 23:00 dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Jana Kazimierza dwóch świadków ujęło nietrzeźwego kierującego samochodem marki Opel. Policjanci Ruchu Drogowego skierowani na miejsce zastali trzech mężczyzn. Dwaj zduńskowolanie wskazali funkcjonariuszom 27-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. Podejrzenie świadków wzbudził sposób jazdy kierowcy oraz fakt, że opel poruszał się po drodze bez przedniej lewej opony na feldze. Podczas interwencji policjanci wyczuli silną woń alkoholu od kierującego oplem. Badanie trzeźwości wykazało u 27-latka ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że kierujący złamał sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zduńskowolanin usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

 

KASY FISKALNE ZDUŃSKA WOLA

 

Dzięki zdecydowanemu działaniu przypadkowych świadków, być może nie doszło do tragedii na drodze. Eliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierujących jest priorytetem. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, powiadamiamy najbliższą jednostkę policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

.
Dodaj komentarz

Popularne