Dołącz do nas

Kultura

Paweł Perdek nowym dyrektorem MDK

UM Zduńska Wola

Paweł Perdek będzie od poniedziałku 2 września kierował Miejskim Domem Kultury. Dziś prezydent Konrad Pokora ogłosił powołanie nowego dyrektora na najbliższe trzy lata.

Paweł Perdek ma 48 lat. Ukończył I LO w Zduńskiej Woli. Absolwent historii Kotlickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończył również studia podyplomowe na warszawskiej Uczelni Łazarskiego – kierunek „Zarządzanie projektami eventowymi”.

Pracował jako nauczyciel, dziennikarz radiowy i prasowy, prowadził własną działalność gospodarczą związaną z mediami elektronicznymi.

Od 2012 roku kierował Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Zapolicach. W okresie tym dzięki wprowadzonym innowacjom społecznym zmienił formułę działania ośrodka, który stał się miejscem otwartym na lokalną społeczność. Wspólnie z zespołem realizował wiele projektów społeczno-kulturowych, z których wymienić należy chociażby: „Tropiciele śladów przeszłości”, „Ożyw samego siebie” i „Ożyw samego siebie – dogrywka”, „W grodzie Mściwoja – Strońsko na osi czasu”.

Skutecznie pozyskiwał środki zewnętrzne na realizację programów i projektów m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, Łódzkiego Domu Kultury czy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Dwukrotnie projekty GOKiS Zapolice prezentowane były przez Narodowe Centrum Kultury jako przykład dobrych praktyk.

Prezydent podczas prezentacji podziękował też Agnieszce Werner za tymczasowe kierowanie MDK przez ostatnie tygodnie.

 

Źródło: UM Zduńska Wola

Popularne