Dołącz do nas

Kultura

Dzień Strażnika

UM Zduńska Wola

29 sierpnia 1997 roku Sejm RP uchwalił Ustawę o straży gminnej. W rocznice tego dnia strażnicy gminni w całym kraju obchodzą swoje święto.

Konrad Pokora, prezydent Miasta Zduńska Wola, odbył z tej okazji spotkanie z naszymi strażnikami miejskimi, wręczył też awanse służbowe.

– Z tego co wiem, to takiej tradycji dotychczas u nas nie było, ale sądzę, ze Dzień Strażnika Gminnego jest dobrą okazją do wręczenia awansów i pokazania wdzięczności za waszą służbę – przywitał strażników Konrad Pokora, prezydent miasta.

Strażnikami, którzy otrzymali awans są Iwona Pietrzyńska, która od dziś jest Inspektorem Straży Miejskiej i Zbigniew Szulada, który również awansował do stopnia Inspektora.

Nasi strażnicy na co dzień dbają o porządek i bezpieczeństwo w mieście. Kontrolują system miejskiego monitoringu, a w ostatnim czasie priorytetem ich działania stała się walka ze smogiem i dbałość o stan powietrza w mieście. Strażnicy reagują na zgłoszenia i przeprowadzają kontrole palenisk w miejscach, gdzie zachodzi podejrzenie, że do opału używane są odpady. Prowadzą też działania edukacyjne dotyczące odpowiedniego używania palenisk, przeprowadzili akcje szkoleniowe z właściwego rozpalania palenisk, szkolą przedszkolaki i młodzież szkolną z zasad bezpiecznego zachowania na drodze.

Obecnie trwa nabór na dwa etaty na Aplikantów w Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Zduńska Wola. Chętni mogą się zgłaszać do 6 września. Szczegóły.

.
Dodaj komentarz

Popularne