Dołącz do nas

Biznes

Pożyczka płynnościowa dla zduńskowolskich firm z sektora MŚP

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego posiada w swojej ofercie pożyczkę płynnościową dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie powiatu zduńskowolskiego. Jest ona dedykowana firmom, które doświadczyły negatywnych skutków pandemii COVID-19. Do jej otrzymania nie jest wymagany wkład własny.

 

Na co można dostać pożyczkę? Na działania i płatności, których płynność została zaburzona w wyniku pandemii koronawirusa. Takich działań wyróżniono kilka i wśród nich znajdują się:

– wynagrodzenia pracowników wraz ze składkami do ZUS i US;

– koszty podwykonawców pracujących na terenie firmy ubiegającej się o pożyczkę;

– zobowiązania publiczno-prawne firmy;

– spłaty zobowiązań handlowych, w tym pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury;

– zatowarowanie i zakup półproduktów;

– wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania, które firma zmuszona była ponieść po 31 stycznia 2020 r.;

– bieżące raty kredytów, pożyczek lub leasingu. Uwaga! Wymienione formy wsparcia nie mogą pochodzić ze środków Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych oraz z innych funduszy, programów, środków i instrumentów Unii Europejskiej lub innych źródeł pomocy krajowej albo zagranicznej.

 

Przedsiębiorstwa, które zdecydują się złożyć wniosek o pożyczkę płynnościową, będą mogły otrzymać z jej tytułu maksymalnie milion złotych. Najdłuższy możliwy okres spłaty to 6 lat.

Wśród warunków uwzględniony został okres karencji, który może potrwać do 6 miesięcy. Pożyczki są udzielane do 31 grudnia 2021 roku.

 

Choć instytucją przyznającą pożyczkę płynnościową jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, to zduńskowolscy przedsiębiorcy szczegóły na jej temat mogą poznać przez kontakt z zamiejscowym punktem Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, który mieści się w Zduńskiej Woli. Stronę internetową fundacji można znaleźć pod adresem https://www.frgz.pl/.

.
Dodaj komentarz

Popularne