Dołącz do nas

Materiały partnera

Przegląd kuracji, z których mogą skorzystać przyszłe mamy

Ciąża jest stanem fizjologicznym, który ma ogromny wpływ m.in. na kondycję skóry przyszłej mamy. Nierzadko pojawiają się wtedy nieestetyczne zmiany, np. wykwity pierwotne (krostki), przebarwienia czy popękane naczynka krwionośne. Dlatego też coraz więcej kobiet w ciąży decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych kuracji kosmetycznych.

 

Ciąża a wizyta w gabinecie kosmetycznym

Stwierdzenie, że „ciąża to nie choroba”, bywa różnie odbierane przez przyszłe mamy. W tym czasie organizm kobiety przechodzi bowiem wiele zmian, na które każda z pań może inaczej reagować. Jeżeli jednak ciąża przebiega bez żadnych komplikacji, a przyszłej mamie zależy także na tym, aby zadbać o kondycję skóry, warto podjąć odpowiednie działania pielęgnacyjne. Część zabiegów można oczywiście przeprowadzić w warunkach domowych, nawet przy użyciu własnoręcznie przygotowanych kosmetyków. Trzeba jednak wtedy pamiętać o tym, że w czasie ciąży skóra staje się znacznie bardziej wrażliwa i podatna na jakiekolwiek czynniki drażniące. To z kolei wymaga właściwego podejścia do redukowanych niedoskonałości.?

 

Ciąża stanowi oczywiście przeciwwskazanie do wielu zabiegów kosmetycznych, które są wykonywane w klinikach urody. W szczególności chodzi o kuracje wykorzystujące fizykalne działanie części urządzeń gabinetowych. Nie można wtedy zastosować m.in. aparatury emitującej ultradźwięki czy fale radiowe. Jednakże, nie wszystkie kuracje wymagają użycia wspomnianych urządzeń. Co więcej, niekiedy specjalistyczną aparaturę można po prostu zastąpić działaniem manualnym, czyli wmasowaniem wybranego preparatu kosmetycznego. Przystąpienie do jakiejkolwiek kuracji powinno być również poprzedzone konsultacją z kosmetologiem. Osoba wykonująca zabiegi wykluczy wtedy wszelkie przeciwwskazania do poszczególnych terapii oraz zaproponuje odpowiedni program spotkań w gabinecie.

Profesjonalne nawilżanie skóry

Szybka utrata odpowiedniego nawilżenia skóry to z pewnością jedna z większych „bolączek urodowych” w czasie ciąży. Jak można przeciwdziałać temu problemowi w ramach kuracji gabinetowych? W takich okolicznościach doskonale sprawdzą się delikatne zabiegi nawilżające i odświeżające skórę w wybranych partiach ciała, np. w okolicach twarzy, szyi lub dekoltu. Tego typu kuracje polegają zazwyczaj na manualnej aplikacji preparatów ze składnikami odżywczymi, np. kawiorem. Często stosowane są w nich też maski algowe oraz kremy o intensywnym działaniu nawilżającym.

Ponadto, przyszłe mamy mogą skorzystać m.in. z infuzji tlenowej. W tym zabiegu dobroczynne preparaty są wprowadzane w skórę przy użyciu sprężonego powietrza (tlenu hiperbarycznego). Co ciekawe, infuzję tlenową można wykonać zarówno jednorazowo, w celu szybkiego odświeżenia, wygładzenia oraz nawilżenia wybranego obszaru ciała, jak i w ramach serii spotkań w gabinecie. Nietrudno zgadnąć, że w drugim przypadku zabieg zapewni znacznie dłuższe utrzymanie osiągniętych efektów.

Oczyszczanie i złuszczanie – dostępne metody

Kolejną grupę kuracji kosmetycznych, z których mogą skorzystać m.in. kobiety w ciąży, stanowią zabiegi oczyszczające oraz złuszczające. Tutaj do dyspozycji jest np. oxybrazja, nazywana również peelingiem wodno-tlenowym. Do wspomnianego zabiegu wykorzystuje się sól fizjologiczną, którą kosmetolog aplikuje za pomocą dyszy emitującej tlen hiperbaryczny. Takie działanie pozwala na bezinwazyjne oczyszczenie obszaru zabiegowego oraz delikatne złuszczenie martwych komórek naskórka. Dzięki temu skóra staje się nie tylko lepiej dotleniona, ale też nawilżona. Co ciekawe, oxybrazja to kuracja, która sprawdza się nawet u osób z cerą bardzo wrażliwą, naczyniową bądź alergiczną. Wykonanie tego zabiegu nie wywołuje ani podrażnienia, ani zaczerwienienia naskórka.

Ciąża nie jest również przeciwwskazaniem do peelingu mechanicznego, który jest przeprowadzany przy użyciu głowicy z mikrokryształkami diamentu. Tego rodzaju mikrodermabrazja zapewnia przede wszystkim złuszczenie martwych komórek naskórka. Kosmetolog kontroluje też wtedy głębokość oraz intensywność ścierania. Niemniej, w przypadku mikrodermabrazji diamentowej trzeba wykluczyć znacznie więcej przeciwwskazań, niż przy omówionym wcześniej peelingu wodno-tlenowym. Mechaniczne złuszczanie naskórka nie jest także wskazane u osób z cerą naczyniową.

Źródło informacji: Qclinique.pl

 

Czytaj dalej
.

Dodaj komentarz

Materiały partnera

Restauracja naszych czasów – Mokotowska 69

Art. sponsorowany

Restauracja, która oddaje prawdziwy duch nowoczesności, jednocześnie proponując świeży powiew klasyki. Niezwykłe smaki, wino i profesjonalna obsługa to rozpoznawalne symbole Mokotowskiej 69.

Wino i pasja

Restauracja, otwarta w 2016 roku przez Andrzeja Rudnickego-Sipayłło oraz Bartka Czerwińskiego, znajduje się w samym sercu Śródmieścia Warszawy i w swoje podwoje zaprasza wszystkich wielbicieli dobrego wina i owoców morza. Miejsce tworzone jest przez ludzi pełnych pasji i kochających dobre jedzenie.

Kuchnia pełna smaków

Szef kuchni, Kamil Kosnowski, serwuje przepyszne przysmaki morza, a także najwyższej jakości steki, przyrządzane z wołowiny pochodzącej z Ameryki, Szkocji, a nawet Japonii. Restauracja oferuje również wybór dań tradycyjnie polskich, takich jak mazurskie raki, sumy czy kaczka, podawanych w odświeżonej formie. Do tego, fenomenalny dobór win z wielu zakątków świata, dobrych na każdą okazję.

Renoma i doświadczenie

Mokotowska 69 to lokal pełen ludzi z pasją i doświadczeniem, których pracą jest przygotowywanie Gościom najlepszych dań. Dzięki wysiłkom wkładanym w stworzenie niepowtarzalnej atmosfery oraz posiadanemu doświadczeniu w prowadzeniu restauracji (bliźniaczym lokalem, otworzonym przez właścicieli Mokotowskiej, jest ten na Merliniego 5), udało się stworzyć miejsce pełne klasy, smaku i zapachu dobrego jedzenia. Restauracja została doceniona w 2018 roku i można ją znaleźć w przewodniku The Michelin Guide.

A może catering?

Restauracja, w swojej ofercie posiada również catering, który z pewnością zaspokoi potrzeby i podniebienia kilku do nawet kilkuset naszych Gości. W wybranym przez nas mieście, na świeżym powietrzu, w przeróżnych okolicznościach i okazjach, Mokotowska 69 gwarantuje najlepsze potrawy i szeroki wybór trunków, które zaspokoją języki najwytrawniejszych smakoszy. Wszystko robione z ogromną pasją do kuchni i ludzi.

Już teraz odwiedź Mokotowską 69 i przekonaj się sam o prawdziwym smaku dobrej kuchni.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Pióro czy długopis – co wybrać w pracy biurowej

Art. sponsorowany

W dzisiejszych czasach większość tekstów powstaje na ekranie komputera, a do ich stworzenia osoby używają się myszki i klawiatury. Istnieją jednak dziedziny, w których tradycyjne akcesoria do pisania nadal wiodą prym. Wszelkiego rodzaju dokumenty i pisma w biurach i urzędach wypełniane są odręcznie. Bogata oferta sklepów papierniczych skłania nas do postawienia pytania: Który z przyborów – piór, czy długopis – lepiej zdaje egzamin w pracy biurowej.

Pióro – kulkowe i wieczne

Mówi się, że pióra używają ludzie eleganccy i z klasą. Przybór ten kojarzy się artystami lub politykami, a co za tym idzie, pozwala stworzyć wrażenie, że osoba nim władająca jest obyta ze sztuką i kulturą. Jednocześnie też postrzega się ją jako bardziej inteligentną.  Niewątpliwą zaletą tego akcesoria do pisania jest kształtowanie i uwydatnianie charakteru pisma posiadacza. Nie bez powodu korzysta się z niego na lekcjach kaligrafii. Podczas pisania piórem zwracamy większą uwagę na to, co przelewamy na papier. Popełniamy przez to także mniej błędów.

Długopisy żelowe, czy cienkopisy kolorowe nie dają nam takiego poczucia kontroli, jak ma to miejsce w wypadku pióra. Niewątpliwą wadą jest jednak to, że szybko męczy ono dłonie. Wymaga ona też większego skupienia. Zdarzyć się może, że stalówka pozostawia kleksy lub przerywa. Rozwiązaniem tych problemów może być zaopatrzenie się w pióro kulkowe, które swoją budową w pewnym stopniu przypomina standardowy długopis. Sprawdź wszystkie akcesoria do pisania na https://offic.pl/932-akcesoria-do-pisania-i-korygowania.

Długopis

Długopisem pisze się szybciej, jednak litery, a nawet całe wyrazy wyglądają mniej estetycznie. Po raz pierwszy pojawiły się one w sprzedaży w latach 40-tych dwudziestego wieku i od tego czasu przemawia za nimi stosunkowo niska cena i duża wydajność. W odróżnieniu od pióra wiecznego nie pozostawia śladów i nie rozmazuje się. Tusz jest wodoodporny, starcza na długo oraz szybko wysycha.

Długopis pozwala na pisanie bez większych trudnościach na wielu powierzchniach – chropowatych i śliskich. Idealnie sprawdzi się on w robieniu notatek, ale będzie zdecydowanie złym wyborem w przypadku podpisywania oficjalnych dokumentów. Odradza się także pisanie nimi listów, czy kartek z życzeniami. Swoje zastosowanie znajdzie on za to w wielu codziennych czynnościach. W ostatnich latach na rynku pojawiły się długopisy żelowe, które posiadają jeszcze lepsze właściwości od swojego poprzednika. Barwnik oparty na żelu i wodzie ma lepszą przyczepność. Pozwala na pisanie wieloma kolorami.

Osoby takie jak dziennikarze lub reporterzy, pracujące w zawodzie wymagającym zapisywania informacji w różnych warunkach powinny zaopatrzyć się w zestaw długopisów. W pracy biurowej dla kancelarii lub korporacji zdecydowanie lepiej sprawdzi się pióro wieczne, lub kulkowe.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Jak skutecznie ograniczyć zużycie wody?

Art. sponsorowany

Oszczędność wody pitnej powinna być priorytetem w planowaniu ogólnego zużycia wody bez względu na to, czy jest ona pobierana z własnej studni, czy też z podłączenia miejskiego. W każdym obszarze świata następuje moment, w którym tej wody jest mało albo też okresowo w ogóle zaczyna jej brakować. Oczywiście na kuli ziemskiej są miejsca, w których brakuje jej bardziej, ale w Polsce w okresach suszy również wchodzą rozporządzenia o zakazie podlewania trawników, tak dla przykładu. Dzięki kilku prostym sztuczkom możemy jednak oszczędzać wodę każdego sezonu!

Zbiornik na deszczówkę – po co go kupować?

Jednym ze wspomnianych sposobów na zmniejszenie zużycia wody jest zakup zbiornika na deszczówkę, który będzie w stanie zgromadzić odpowiednią ilość wody opadowej. Zbiorniki te mają wielkość przynajmniej kilkudziesięciu litrów, ale standardowo przewyższają one około dwustu litrów swojej pojemności. Mogą wyglądać jak imitacja beczki, wazy, czy jakiegoś innego ozdobnego przedmiotu, ale w głównej mierze to nie wygląd jest ważny, a funkcja i przydatność takiego zbiornika.

Więcej informacji na: rolmarket.pl

Z powodzeniem można mówić o kilku pozytywnych aspektach posiadania takiego przedmiotu:

  • możliwość magazynowania wody deszczowej,
  • dodatkowe źródło wody słodkiej w gospodarstwie domowym,
  • możliwość wykorzystania wody opadowej do lepszej dbałości o nasz ogród.

Nietrudno jest więc wywnioskować, że posiadanie takiego pojemnika jest po prostu bardzo korzystne, a wykorzystywanie wody słodkiej w nim zgromadzonej – bardzo ekologiczne. Korzystanie z wody deszczowej w przypadku posiadania dzieci jest też ciekawą lekcją dla nich, a ponieważ w pewnym wieku rodzice to wzór cnót, to należy taki stan rzeczy wykorzystać do wyższych celów.

Zbiorniki na deszczówkę – jak używać?

Pierwszym krokiem do używania wody zebranej z opadów będzie znalezienie w ogrodzie miejsca, w którym można by było umieścić ten dosyć duży przedmiot. Ukrycie go raczej nie wchodzi w grę ze względu na jego gabaryty, jednakże może spróbować obudowy w postaci domku narzędziowego bez dachu. Najprostszym jednak sposobem będzie zakup zbiornika ozdobnego, który swobodnie będzie można umieścić praktycznie w każdym miejscu naszego ogrodu, dzięki czemu szybko stanie się jego nieodłącznym, ciekawym elementem. Po wybraniu, zakupie i umieszczeniu zbiornika na deszczówkę w naszym ogrodzie, wystarczy podłączyć do zamontowanego kranika węża ogrodowego, aby zacząć podlewanie od razu. Woda deszczowa nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego ogrodu – gdyby tak było, po każdym deszczu nasz ogród by marniał, a jest wręcz odwrotnie. Potrzeba wykorzystywania dodatkowej wody w dobry sposób powinna być naturalna, ponieważ woda, bez względu na jej źródło, kiedyś się nam w końcu skończy. Może się to niestety zdarzyć w najmniej spodziewanym momencie.

Czytaj dalej
.
www.dep.com.pl

Popularne