Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Sport

Sportowe zakończenie wakacji z IKS “START”

Tekst i zdjęcia: IKS "START" Zduńska Wola

Sportowe zakończenie wakacji organizowane przez Integracyjny Klub Sportowy “START” wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli już należy do historii.

Gościem specjalnym Eventu był Patryk Chojnowski, który zachwycił i zaczarował wszystkich obecnych swoją grą, otwartością, uśmiechem i pozytywnym usposobieniem. Możliwość zobaczenia w akcji Mistrza Kraju, a także odbicie z nim, to nie lada widowisko.

Patryk Chojnowski jest reprezentantem naszego kraju, aktualnie grającym w “superligowej” drużynie KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk – z którą to uzyskał tytuł wicemistrza Polski w ubiegłym sezonie. Z największych osiągnięć Patryka należy wymienić złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w singlu i srebrny drużynowo (Londyn 2012), srebro i brąz w Rio de Janeiro, kolejno indywidualnie i drużynowo, również na Paraolimpiadzie, Mistrzostwo Świata i Europy niepełnosprawnych no i na sam koniec sukces z tego sezonu – Mistrzostwo Polski Seniorów – co ciekawe, ‘coachował’ mu wtedy nie kto inny, a nasz Marcin Sankowski. Dodatkowo warto nadmienić, iż tzw. Chojno występując w kategoriach młodzieżowych, grał i trenował w sąsiednim Łasku.

Głównym celem tego wydarzenia była promocja naszego klubu i I ligowej drużyny, a co za tym idzie – popularyzacja tenisa stołowego, dotarcie do nowych kibiców, jak i docenienie tych, którzy są już z nami od dawna, zachętę do przychodzenia na pierwszoligowe mecze oraz do zapisów do naszej szkółki.

Piknik Integracyjny – Tenisowe Emocje miał również na celu spędzenie aktywnie czasu na świeżym powietrzu w fajnej, sportowej i rodzinnej atmosferze. Towarzyszyła nam również świetna muzyka, dobre jedzenie, ale przede wszystkim uśmiechy na twarzach.

 

Każdy uczestnik imprezy znalazł tam coś dla siebie. Przeprowadziliśmy po dwa turnieje i konkursy – dla dzieci i dorosłych: dzieci odbijały jak najwięcej razy piłeczką nad rakietką, a starsi sprawdzali swoje siły w odbieraniu serwisów od naszego gościa specjalnego. Każdy chętny miał okazję odbić z naszymi pierwszoligowcami, jak i z Patrykiem Chojnowskim. Podczas pokazówki Patryk grał z kapitanem naszej I ligowej drużyny – Grzesiem Janczewskim.

Były wspólne zdjęcia i rozmowy, wspólne śmiechy i wspólne granie. A to wszystko opatrzone oprawą muzyczną spod ręki Sanka, jak i pysznym jedzeniem od partnerów wydarzenia. Do naszego pikniku integracyjnego dołączyło Stowarzyszenie “Tkalnia” z fińską odmianą kręgli MOLKKY oraz zajęciami fitness na piłkach.

Tekst i zdjęcia: IKS “START” Zduńska Wola

Źródło: UM Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne