Dołącz do nas

Dom i ogród

Zalety odkurzacza bezworkowego

Art. sponsorowany

Pierwszy stworzony odkurzacz był modelem workowym i przez długi czas właśnie metoda przepuszczania zassanego powietrza przez worek filtrujący była jedyną metodą odkurzania. Odkurzacze bezworkowe są dość nowym sprzętem na rynku. Trafiamy na nie coraz częściej w punktach stacjonarnych oraz punktach online. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Odpowiedź umieszczamy poniżej! Sprawdź jaki ma wybrany odkurzacz bezworkowy ranking, aby poznać modele najbardziej popularne na rynku!

Praktyczność i wygoda

Kupując jakikolwiek sprzęt chcemy, aby przede spełniał on swoją funkcję jak najlepiej. Odkurzacze bezworkowe zdecydowanie spełniają takie wymagania. Ogromnym plusem jest fakt, że podczas użytkowania sprzętu możemy się cieszyć jednakową siłą ssania przez cały czas. Inaczej jest w przypadku odkurzaczy workowych. Różnica w takim wypadku jest widoczna dla pustego i pełnego worka. Dodatkowo w odkurzaczach bezworkowych pojemniki najczęściej są przezroczyste. W związku z tym bez problemu zauważymy czy do środka nie wpadły cenne drobiazgi, takie jak monety czy biżuteria.

Należy również wspomnieć, że ogromnymi zaletami modeli bezworkowych są bardzo niskie koszty użytkowania, jak również brak konieczności regularnego kupowania samych worków do wymiany.

Odkurzacz bezworkowy – rozwiązanie dobre dla alergików!

Sprzęt bezworkowy niejednokrotnie staje się wybawieniem dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie wziewne. Klasyczne urządzenie wszystkie zanieczyszczenia gromadzi w worku. W związku z tym trzeba ten element co jakiś czas wymieniać. To naraża na niepotrzebne wdychanie kurzu i roztoczy. Decydując się natomiast na model bezworkowy nie musimy już martwić się o wykonywanie tej czynności.

Kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się na podłodze są zasysane do specjalnej komory. W tym miejscu powietrze wprowadza się w ruch wirowy. W związku z tym powstała siła odśrodkowa oddziela zanieczyszczenia, które następnie transportowane są do specjalnego pojemnika. Samo powietrze, które wydobywa się z takiego sprzętu jest w stu procentach oczyszczone dzięki specjalnym filtrom HEPA, a zgromadzone zanieczyszczenia i alergeny możemy od razu wyrzucić. Właśnie dlatego odkurzając nie czujemy specyficznego zapachu związanego z korzystaniem z tradycyjnego sprzętu.

Zakup odkurzacza bezworkowego jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zapłacimy za niego więcej niż w przypadku modeli workowych. Warto jednak zdecydować się na to, co będzie lepsze dla naszego zdrowia. Ta opcja zdecydowanie powinna zaciekawić alergików, a także osoby, które chwalą sobie wygodę i komfort użytkowania. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawionym powyżej informacjom podejmiesz najlepszą decyzję!

.
Dodaj komentarz

Popularne