Dołącz do nas

Dom i ogród

Zalety odkurzacza bezworkowego

Art. sponsorowany

Pierwszy stworzony odkurzacz był modelem workowym i przez długi czas właśnie metoda przepuszczania zassanego powietrza przez worek filtrujący była jedyną metodą odkurzania. Odkurzacze bezworkowe są dość nowym sprzętem na rynku. Trafiamy na nie coraz częściej w punktach stacjonarnych oraz punktach online. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Odpowiedź umieszczamy poniżej! Sprawdź jaki ma wybrany odkurzacz bezworkowy ranking, aby poznać modele najbardziej popularne na rynku!

Praktyczność i wygoda

Kupując jakikolwiek sprzęt chcemy, aby przede spełniał on swoją funkcję jak najlepiej. Odkurzacze bezworkowe zdecydowanie spełniają takie wymagania. Ogromnym plusem jest fakt, że podczas użytkowania sprzętu możemy się cieszyć jednakową siłą ssania przez cały czas. Inaczej jest w przypadku odkurzaczy workowych. Różnica w takim wypadku jest widoczna dla pustego i pełnego worka. Dodatkowo w odkurzaczach bezworkowych pojemniki najczęściej są przezroczyste. W związku z tym bez problemu zauważymy czy do środka nie wpadły cenne drobiazgi, takie jak monety czy biżuteria.

Należy również wspomnieć, że ogromnymi zaletami modeli bezworkowych są bardzo niskie koszty użytkowania, jak również brak konieczności regularnego kupowania samych worków do wymiany.

Odkurzacz bezworkowy – rozwiązanie dobre dla alergików!

Sprzęt bezworkowy niejednokrotnie staje się wybawieniem dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie wziewne. Klasyczne urządzenie wszystkie zanieczyszczenia gromadzi w worku. W związku z tym trzeba ten element co jakiś czas wymieniać. To naraża na niepotrzebne wdychanie kurzu i roztoczy. Decydując się natomiast na model bezworkowy nie musimy już martwić się o wykonywanie tej czynności.

Kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się na podłodze są zasysane do specjalnej komory. W tym miejscu powietrze wprowadza się w ruch wirowy. W związku z tym powstała siła odśrodkowa oddziela zanieczyszczenia, które następnie transportowane są do specjalnego pojemnika. Samo powietrze, które wydobywa się z takiego sprzętu jest w stu procentach oczyszczone dzięki specjalnym filtrom HEPA, a zgromadzone zanieczyszczenia i alergeny możemy od razu wyrzucić. Właśnie dlatego odkurzając nie czujemy specyficznego zapachu związanego z korzystaniem z tradycyjnego sprzętu.

Zakup odkurzacza bezworkowego jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zapłacimy za niego więcej niż w przypadku modeli workowych. Warto jednak zdecydować się na to, co będzie lepsze dla naszego zdrowia. Ta opcja zdecydowanie powinna zaciekawić alergików, a także osoby, które chwalą sobie wygodę i komfort użytkowania. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawionym powyżej informacjom podejmiesz najlepszą decyzję!

Czytaj dalej
.

Szampon INSIGHT Anti-frizz Szampon nawilżający

Dodaj komentarz

Biznes

Zalety inwestycji w fotowoltaikę

Zastanawiając się nad montażem instalacji fotowoltaicznej warto poznać wszystkie zalety takiego rozwiązania. Zdecydowanie dzisiaj technologie fotowoltaiczne są tańsze i bardziej przystępne niż jeszcze kilka lat temu.

Potrzeba poszukiwania oszczędności w ciągle rosnących kosztach eksploatacji oraz konieczność ograniczenia zanieczyszczenia środowiska, w którym żyjemy skłania coraz częściej do zwrócenia się ku nowoczesnym, pewnym i wydajnym sposobom wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Korzyści dla środowiska naturalnego

Montaż instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu domu jednorodzinnego czy budynku gospodarczego oznacza, że zaczynamy korzystać z odnawialnych źródeł energii. Produkcja prądu z wykorzystaniem instalacji fotowoltaicznych to rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu. Ten proces nie wiąże się z emisją CO2 ani innych szkodliwych substancji. Wytwarzając własną energię, przyczyniamy się też pośrednio do zmniejszenia zapotrzebowania na nieodnawialne źródła. W ostatnich latach groźba kryzysu klimatycznego się zwiększyła. Należy być przygotowanym na to, że w przyszłości zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia związane z produkcją energii w tradycyjny sposób.

 

Źródło: Globaleco.pl

Oszczędność na rachunkach

Bardzo istotna kwestia to ekonomiczne korzyści z fotowoltaiki. Energia słoneczna jest dostępna powszechnie i za darmo. Jedyny większy koszt, jaki musi ponieść właściciel, obejmuje zakup oraz montaż instalacji. Należy przy tym podkreślić, że obecnie w Polsce istnieje wiele programów rządowych czy samorządowych, dzięki którym można otrzymać korzystne dofinansowanie systemu. W ten sposób ogólny koszt projektu zmniejsza się, a korzyści z własnej instalacji fotowoltaicznej są jeszcze większe.

Niezależność energetyczna

Nie jest ona całkowita, ale pozwala uniknąć podwyżek energii elektrycznej, które zapowiadane są praktycznie co rok. Słońce jest ogólnodostępnym źródłem energii, zatem instalacja będzie generować energię nieustannie. Instalacja, której moc będzie adekwatna do zapotrzebowania energetycznego domu, zwróci się w ok. 5 lat od momentu dokonania inwestycji. Dlatego mimo że początkowy koszt wydaje się wysoki, nie należy się nim martwić.

Dofinansowania i dotacje do fotowoltaiki

Na instalacje fotowoltaiczną można zdobyć odpowiednie dofinansowanie z środków krajowych, a także z Unii Europejskiej. Cieszą się one dużym powodzeniem, ponieważ odpowiednie wsparcie może znacznie zmniejszyć koszt inwestycji, a tym samym skrócić czas, w którym zwrócą się wydane pieniądze. Koszty inwestycji w panele fotowoltaiczne można też odliczyć od podatku dochodowego.

Czytaj dalej

Dom i ogród

Jak wybrać biuro projektowe?

W czasie budowy lub remontu domu coraz częściej sięgamy pomocy specjalistów z branży projektowej. Może chodzić o cały projekt wnętrza, ale też o urządzenie w danym stylu. Na rynku jest cały dostatek projektantów oferujących swoje usługi. Wybór jednego biura wiąże się zatem z nie lada wyzwaniem. Istnieje jednak kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, aby nie żałować później decyzji.

Doświadczenie

Pierwszym kryterium, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest doświadczenie danej firmy. Im większe, tym lepiej. Jeżeli biuro działa w branży od wielu lat, możemy mieć pewność, że trafiliśmy na rzetelnych specjalistów. Zweryfikowanie tej informacji jest bardzo proste – wystarczy, że znajdziemy je na stronie internetowej wykonawcy albo w krajowym rejestrze firm.

Kwalifikacje

Wybór odpowiedniego biura projektowego wiąże się również z potrzebą zweryfikowania posiadanych przez pracownię uprawnień budowlanych w zakresie projektowania. Wybrany architekt powinien mieć ukończone studia wyższe o określonym profilu, odbyć roczne praktyki przy sporządzaniu projektów i na budowie oraz zdać egzamin kwalifikacyjny. Powinien również figurować na liście członków Okręgowej Rady Izby Architektów.

Źródło: Studio Loko

Znajomość prawa budowlanego i przepisów

Biuro architektoniczne zawsze musi być na bieżąco z prawem budowlanym i miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Jest to niezwykle istotne już na etapie budowy. Warto również zdecydować się na lokalne biuro architektoniczne, ponieważ każdy obszar cechuje się odmienną specyfiką architektoniczną, która uzależniona jest od ukształtowania terenu, klimatu, a także tradycji, która panuje w danym regionie.

Realizacje

Trudno wybrać biuro, bez podejrzenia ich wcześniejszych projektów. Można to bez problemu znaleźć na stronie internetowej lub mediach społecznościowych biura. W ten sposób możemy sprawdzić, czy nasze wstępne wizje i oczekiwania pokrywają się w jakimś stopniu z estetyką i stylem wybranego projektanta. Jeśli nie, wystarczy przejść do następnego biura projektowego i rozpocząć proces oglądania od nowa.

Opinie klientów

O polecenie konkretnego biura warto wypytać wśród znajomych i rodziny. Dopytajmy jak wyglądała współpraca z konkretnym architektem i w jakim stopniu jego porady okazały się słuszne i warte wdrożenia. Opinie z pierwszej ręki można też znaleźć na forach internetowych lub mediach społecznościowych danego biura. Tam użytkownicy chętnie dzielą się spostrzeżeniami, zwłaszcza jeśli mają negatywne doświadczenia w tym względzie.

Czytaj dalej

Dom i ogród

Ponadczasowe kolekcje kuchni Halupczok w wielu aranżacjach

Art. sponsorowany

Bez wątpienia kuchnia to serce każdego domu. To tam dzieje się najwięcej – życie rodzinne zaczyna się i kończy każdego dnia właśnie w tym miejscu. Wspólnie spędzony czas zasługuje na znakomitą oprawę. Właśnie tę ideę wyznają twórcy projektów kuchni Halupczok. Wyjątkowe kolekcje, które na stałe goszczą w ofercie marki są ponadczasowe, a jednocześnie niezwykle uniwersalne. To także kuchnie dla prawdziwych koneserów wyjątkowego wzornictwa, ukrytego na pozór w prozaicznych elementach, takich jak kuchnia. A jednak tworzą miejsce wyjątkowe…

Kuchnie Halupczok – piękno w wysublimowanym smaku

Styl, harmonia, urzeczywistnienie prawdziwego, namacalnego piękna – to charakteryzuje wszystkie kolekcje marki Halupczok, która przykłada niezwykłą wagę do detalu. To na podstawie potrzeb najbardziej wymagających klientów powstają kuchnie marzeń, które wypełniają wnętrza, tworząc przy tym rozmaite historie. Każde rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim oryginalne.

Wyjątkowe wzornictwo, najwyższej klasy materiały oraz niebanalny design, tworzą markę Halupczok, czyniąc z niej jednego z czołowych producentów kuchni na wymiar. Jednocześnie marka stale pozostaje w swoim wyjątkowym, niepowtarzalnym stylu, który wyróżnia się znacznie na tle konkurencji.

Kolekcja Ariana – marokańskie słońce na wyciągnięcie ręki

Jeśli chcesz poczuć na własnej skórze blask marokańskiego złota, to kuchnia Ariana spełni twoje marzenia. To śmiałe odzwierciedlenie nowoczesnego, ale nawiązującego do odległych krajów wzornictwa. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim falowany wzór frontów kuchennych, które sprawiają poczucie niezwykłej trójwymiarowości. Zdecydowane i przemyślane połączenie połysku i matu to niestandardowe rozwiązanie, na które odwagę mają tylko wyjątkowi twórcy. Sprawdza się ono znakomicie i cieszy dużą popularnością.

Połączenie dwóch konkurujących ze sobą kolorów, złota z czernią, to rozwiązanie dla klientów szukających czegoś zupełnie nowego. W kuchni Ariana mogą to odnaleźć. Fazowane szkło dopełnia całość, która zachowuje ergonomię i funkcjonalność. Wyrazistość tego projektu polega na zestawieniu nie tylko kolorów, ale przede wszystkim faktur. Fronty i blaty to dwa różne wzory, jednak w połączeniu ze sobą sprawiają wrażenie nierozłącznych.

Kolekcja Siena – minimalizm w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesność i minimalizm ukryty w kolekcji Siena to raj dla osób ceniących sobie przejrzystość i czystość. Nieco futurystyczna stylistyka pasuje przede wszystkim do wnętrz designerskich, utrzymanych w bieli. Jej jasne wydanie sprawdzi się również w mniejszych pomieszczeniach. Mnogość funkcjonalnych rozwiązań sprawia, że Siena świetnie wpisuje się w potrzeby klientów.

Błyszczące fronty wspaniale odbijają światło. Pionowe frezowania nadają kuchni smukłość i wyjątkowy charakter. Podświetlane uchwyty sprawiają, że można się w niej poczuć jak w futurystycznym świecie pełnym nieodkrytych rozwiązań. Za piaskowanym szkłem możemy dyskretnie ukryć to, co ma być zauważalne, ale skrywać pewną tajemnicę. Całość projektu to spełnienie marzeń o nowoczesnym, przejrzystym wnętrzu.

Kolekcja Marsala – bliżej natury

Kolekcja Marsala to piękno inspirowane nieskazitelną naturą. Przeważający motyw jodełki to kwintesencja artystycznego stylu. Połączenie z wyspą o marmurowym wzorze idealnie kontrastuje te dwa światy. Sprawia to wrażenie bycia jeszcze bliżej naturalnych surowców.

Kuchnia Marsala utrzymana jest w przenikliwym, ciemnym kolorze drewna, idealnie więc spełni swoją funkcję w większych pomieszczeniach. Wyjątkowy miniogródek na zioła wydobędzie blask z wyrafinowanego drewna. Kunszt wykonania tego projektu podkreśla szlachetność materiałów i otaczającą naturę.

Kuchnie Halupczok emanują wyjątkowością i sprawiają, że w ich otoczeniu możesz poczuć się po prostu piękniej.

Czytaj dalej

Dom i ogród

Planujesz ocieplenie domu? Sprawdź, jak oszczędzić czas i pieniądze!

Art. sponsorowany

Kompletnym Systemem Ociepleń Termo Organika – to optymalne rozwiązanie! Wchodzącego w jego skład materiały izolacyjne produkowane są z najwyższej jakości surowców, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii.

Termomodernizacja się po prostu opłaca!

Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z faktu, że termomodernizacja domu to już nie tylko moda, a po prostu konieczność. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że dobrze ocieplony dom zużywa mało energii, jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią aż 70% wszystkich kosztów eksploatacji budynku, a więc kilkumiesięczny sezon grzewczy może wiązać się z rachunkami liczonymi nawet w tysiącach złotych. Skąd tak wysokie koszty? Zimą ciepło ucieka na zewnątrz przez ściany, mimo intensywnego ogrzewania. Straty energii cieplnej budynków aż w około 1/3 to efekt przenikania ciepła przez nieocieplone ściany. Zatem jasne jest, że zastosowanie ocieplenia styropianem o odpowiednio dobranej grubości oraz lambdzie to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji przynoszących oszczędności na ogrzewaniu. 

Postaw na Kompletny System Ociepleń – i ciesz się trwałą elewacją na lata

Szukając korzystnego, nowoczesnego rozwiązania w termomodernizacji warto sięgnąć po styropian w Kompletnym Systemie Ociepleń. Dlaczego? Eksperci rekomendują stosowanie systemu ociepleń, w którym wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, ponieważ tylko taki – kompletny system – daje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu, jak i jego trwałości oraz skutecznego obniżenia kosztów ogrzania domu. Dodatkową zaletą jest to, że decydując się na kompletny system ociepleń można wybrać gotowe, najlepsze rozwiązanie, a więc nie musisz szukać rozwiązań u różnych producentów i dopasowywać ich – dzięki temu oszczędzasz również czas!

Gdzie kupić Kompletny System Ociepleń?

Wszystkie omawiane tutaj produkty kupisz w firmie Widawianka, ul. Widawska 28 w Zduńskiej Woli. Sprawdź mapę dystrybutorów – kliknij tutaj.

Styropian – jak wybrać ten optymalny rodzaj?

Podstawowym materiałem termoizolacyjnym i zarazem najważniejszym elementem składowym Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika jest styropian. W ofercie są dostępne płyty styropianowe typu „FASADA” aż w 7 odmianach, które różnią się właściwościami izolacyjnymi i parametrami mechanicznymi, co przedstawia grafika. 

 

 

Płyty styropianowe Termo Organika typu „FASADA”

 

 

Kluczowa lambda – im niższa, tym lepsze właściwości cieplne styropianu

Najważniejsza jest izolacyjność cieplna. Parametrem, który koniecznie trzeba sprawdzić, wybierając materiały izolacyjne, jest λ (lambda), czyli współczynnik przewodzenia ciepła. W ostatnich latach najczęściej wybieranym materiałem jest styropian grafitowy TERMONIUM PLUS fasada, którego współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) wynosi 0,031 W/mK, a więc charakteryzuje się najbardziej korzystnym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Warto pamiętać, że im mniejsza wartość współczynnika lambda, tym lepsze właściwości izolacyjne płyt styropianowych a tym samym lepsza ochrona cieplna budynku i to przy mniejszej grubości płyt. Przykładowo warstwa izolacji o grubości 20 cm, wykonana z płyt TERMONIUM PLUS fasada, chroni ściany budynku tak samo jak warstwa zwykłego styropianu z lambdą 0,045 W/mK o grubości 28 cm. W przypadku styropianu ważnym parametrem jest też wytrzymałość na rozciąganie (TR). Minimalny poziom to 80 kPa. Materiał z gorszym parametrem wytrzymałości na rozciąganie TR może się rozerwać przy znacznie mniejszej sile i w konsekwencji odpaść od ściany.

Jaki klej do styropianu wybrać?

Sam styropian nie będzie się „trzymał” powierzchni ściany, dlatego do montażu płyt styropianowych wykorzystuje się odpowiednio skomponowane różne rodzaje klejów, którymi trwale mocuje się izolację. Klej wchodzi oczywiście w skład kompletnego systemu ociepleń, warto jednak wiedzieć na ten temat nieco więcej.

Kleje do mocowania izolacji cieplnej: 

  • Klej TERMONIUM do przyklejania płyt styropianowych i zatapiania siatki
  • Klej Uniwersalny TO-KU do przyklejania płyt styropianowych  i zatapiania siatki
  • Klej TO-KS do przyklejania płyt styropianowych 
  • Klej poliuretanowy TO-KPS do przyklejania płyt styropianowych

Montaż styropianu na kleju do powierzchni ściany zewnętrznej to jedna z bardzo ważnych czynności, ale drugi, równie istotny etap wykonywania prac ociepleniowych przy pomocy kleju to zbrojenie elewacji z wykorzystaniem siatki z włókna szklanego zatopionej w kilkumilimetrowej warstwie kleju uniwersalnego. Kleje do zatapiania siatki w swoim składzie posiadają dodatkowo rozproszone zbrojenie w postaci włókien polipropylenowych wzmacniających cały układ ociepleniowy. Klejem uniwersalnym możemy wykonać dwie czynności: klejenie styropianu do powierzchni ocieplanej ściany oraz zatapianie siatki, czyli wykonanie warstwy zbrojonej siatką z włókna szklanego.

Kleje uniwersalne – do zatapiania siatki i przyklejania styropianu:

  • Klej TERMONIUM do przyklejania płyt styropianowych i zatapiania siatki
  • Klej uniwersalny TO-KU do przyklejania styropianu i do zatapiania siatki zbrojącej
  • Klej uniwersalny biały TO-KUB do przyklejania styropianu i do zatapiania siatki zbrojącej

Tynk – jaki rodzaj wybrać? 

Tynk stanowią ostatnią warstwę elewacji, a zatem pełni rolę wizytówki budynku, musi więc być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim wytrzymały, trwały i odporny na porastanie glonami, algami czy mchem. Ma się nie brudzić. Warto pamiętać, że w praktyce nie ma tynków, które są całkowicie odporne na zabrudzenia, podobnie jak innych elementów budynku (najlepszym przykładem są szyby w oknach). Wcześniej czy później ulegają stopniowemu zabrudzeniu. Szczególną uwagę trzeba jednak zwrócić na rodzaje tynków. Do wyboru jest tynk akrylowy, tynk mineralny, tynk silikonowy i wiele hybryd, jak np. tynk silikonowo-akrylowy czy też tynk silikonowo-silikatowy. 

Warto pamiętać, że w przypadku, gdy ocieplenie jest wykonane z płyt styropianowych, to możliwości pod względem wyboru tynku są niemal nieograniczone. 

Najlepszym obecnie rozwiązaniem jest tynk silikonowy TERMONIUM, który posiada formułę DUST Clean, czyli zdolność samooczyszczenia, co sprawia, że brud trudniej się do niego przyczepia, bo jego powierzchnię zmywa deszcz. Takie tynki warto stosować w szczególności w miejscach o dużym natężeniu ruchu, bliskości drzew i wysokich krzewów oraz w sąsiedztwie zbiorników wodnych, gdzie może być większa wilgotność powietrza. Tynk silikonowy dłużej zachowa swoje walory.

 

 

Tynk silikonowy TERMONIUM z formułą Dust Clean

 

Najlepszy wariant TERMONIUM

System TERMONIUM to najlepszy wariant Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika, oparty na najcieplejszym grafitowym styropianie z linii TERMONIUM, mocowany za pomocą kleju uniwersalnego TERMONIUM, który również służy do wykonywania warstwy zbrojonej.  Cały system wieńczy najbardziej zaawansowany technologicznie tynk silikonowy TERMONIUM  dostępny w szerokiej palecie barw Colors of Termo Organika.

Kompletny System Ociepleń TERMONIUM charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na warunki zewnętrzne. Dodatkowo cechuje się nadzwyczajną stabilnością, która znacząco podnosi jakość ocieplenia i gwarantuje oszczędność energii, nawet w ekstremalnych warunkach.

 

 

Najlepszy wariant TERMONIUM

 

 

Eksperci są zgodni, że wysoka jakość materiałów do ocieplenia ma kluczowe znaczenie przy wyborze systemu ociepleń. Tutaj nie ma miejsca na kompromis – po prostu Kompletny System Ociepleń TERMONIUM nie ma sobie równych.

Postaw na Kompletny System Ociepleń – to najlepszym sposób izolacji ścian

W przypadku ścian zewnętrznych najlepszym i sprawdzonym sposobem ograniczenia strat jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń, który pochodzi od jednego producenta. Poprawnie wykonane prace przy użyciu najlepszej jakości materiałów do ocieplenia ścian zapewnią skuteczną i trwałą ochronę cieplną ścian budynków przed wychłodzeniem. Kompletny system to również gwarancja kompatybilności poszczególnych jego składników, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość i estetykę elewacji. Produkty Termo Organiki jak np. płyty styropianowe i kompletny system ociepleń posiadają Rekomendację Techniczną, dlatego są pewnym wyborem na lata.

Czytaj dalej

Dom i ogród

Uniwersalne ogrodzenie panelowe przebojem XXI wieku

Art. sponsorowany

Współczesny człowiek dzięki nowym technologiom nie musi już decydować się na żmudne budowanie ogrodzenia metodami tradycyjnymi. Dostępne są nowoczesne rozwiązania systemowe, spośród których ogrodzenie panelowe zasługuje na uwagę szczególną. Nie bez powodu bowiem ten minimalistyczny płot staje się coraz bardziej popularny i przebojem wchodzi w coraz szersze obszary zastosowań.

 

Co to jest ogrodzenie panelowe i na czym polega jego uniwersalność?

Ogrodzenie panelowe to system gotowych przęseł, które w prosty sposób montuje się do słupków ogrodzeniowych najczęściej za pomocą obejm, śrub i złączek W ten sposób powstaje nowoczesny solidny płot, którego najbardziej popularną wersją jest cechujące się estetyczną prostotą ażurowe ogrodzenie panelowe wykonane z ocynkowanej stali. Początkowo ten typ ogrodzenia wykorzystywany był głównie na terenach przemysłowych oraz jako płot tymczasowy okalający teren budowy. Jednak liczne jego zalety sprawiły, że rozwiązanie to zaczęto stosować do grodzenia placów zabaw, terenów sportowych, a ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się wśród rolników, czy właścicieli prywatnych posesji. Można nim wydzielać także strefy w obrębie jednej działki. Jego zalety doceniają też działkowicze. Tak szerokie zastosowanie ogrodzenia panelowego jest możliwe dzięki dostępności w różnych rozmiarach i możliwości łatwej rozbudowy, także w celu podwyższenia płotu. Możliwa jest też wymiana pojedynczych paneli na nowe bez konieczności demontażu całego ogrodzenia.

 

Jakie inne korzyści daje ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe posiada wiele innych zalet, z których najważniejszymi są:

– łatwy i szybki montaż

Na dużej działce wykwalifikowana ekipa postawi płot panelowy nawet w jeden dzień. Łatwość montażu sprawia, że można go zamontować także samemu, co znacznie obniża koszty.

– odporność na korozję

Ocynkowane ogrodzenie panelowe według branżowych ekspertów ma wysoką wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne i korozję sięgającą nawet kilkunastu lat, a zabezpieczone dodatkowo warstwą farby proszkowej nawet do kilkudziesięciu lat.

– stabilność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

Dzięki odpowiedniej sztywności stalowe panele zamocowane do słupków osadzonych w solidnych punktowych fundamentach zachowują stabilność i są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne w większym stopniu niż ocynkowana siatka.

– możliwość obsadzenia płotu panelowego roślinnością

Panelowe ogrodzenie jest znakomitym stelażem dla pnących roślin, co umożliwia stworzenie wspaniałych kwitnących aranżacji i zapewnienie sobie więcej prywatności. Ta zaleta niweluje jedyną wadę tego typu ogrodzenia, jaką dla niektórych jest ażurowość, a co się z tym wiąże brak prywatności.

– atrakcyjna cena

Pomimo że ogrodzenie panelowe jest droższe niż najtańsza siatka ogrodzeniowa, jednak stosunek jakości i wytrzymałości ogrodzenia oraz walorów estetycznych do ceny, zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

To tylko wybrane zalety uniwersalnego ogrodzenia panelowego, które jasno pokazują jego fenomen. Dodatkową korzyścią jest możliwość wyboru odpowiedniej kolorystyki oraz atrakcyjnej wizualnie podmurówki lub też zupełne zrezygnowanie z niej.

Czytaj dalej

Popularne