Dołącz do nas

Dom i ogród

Ocieplenie poddasza pianą PUR – dlaczego jest coraz bardziej popularne?

Ocieplenie poddasza to jedna z najważniejszych inwestycji przy budowie lub remontowaniu domu. Dobrze wykonana izolacja stropu chroni przed utratą ciepła i dzięki temu pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. O ile jeszcze do niedawna w tej kwestii królowała wełna mineralna, o tyle dziś coraz popularniejsze staje się ocieplenie poddasza pianą PUR. Jakie niesie korzyści? O to zapytaliśmy ekspertów z Pluimers Izolacje – firmy, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w izolacjach natryskowych.

Pianka PUR – materiał o doskonałych parametrach izolacyjnych

Pianka poliuretanowa ma wiele korzyści. Z punktu widzenia osoby, która szuka dobrej izolacji dachu, najważniejszym atutem rozwiązania są doskonałe parametry, pozwalające zatrzymać ciepło wewnątrz domu. Współczynnik przewodzenia ciepła w przypadku wełny mineralnej i pianki PUR jest podobny. Warto jednak pamiętać o tym, że ta druga zapewnia idealną szczelność. Po natrysku pianka poliuretanowa ponad stukrotnie powiększa swoją objętość. Oznacza to, że dociera nawet w niewielkie szczeliny i ciasne przestrzenie, tworząc monolityczną warstwę bez tzw. mostków termicznych. Dzięki temu izolacja poddasza pianą PUR ( https://www.pluimers.pl/ocieplenie-poddasza ) eliminuje zjawisko przewiewania. Należy przy tym zaznaczyć, że do ocieplania stropu jest stosowana piana otwartokomórkowa, czyli paroprzepuszczalna. W praktyce oznacza to, że izolacja dachu pozwala na utrzymanie w domu odpowiedniego mikroklimatu zapobiegającego nadmiernej wilgoci w pomieszczeniach.

Izolacja stropu pianą PUR – dlaczego warto?

Ocieplenie poddasza ( https://www.pluimers.pl/ocieplenie-poddasza ) pianką PUR daje też inne korzyści. Przede wszystkim jest niezrównane, kiedy liczy się czas wykonania pracy. Natrysk piany, w zależności od wielkości dachu, może być wykonany nawet w ciągu jednego dnia. Nie wymaga również uwzględniania warunków pogodowych. Pianka poliuretanowa może być więc aplikowana o dowolnej porze roku. Jej atutem jest także znakomita przyczepność do każdego rodzaju podłoża. Świetnie sprawdza się w przypadku drewnianej więźby dachowej. Wykazuje dużą adhezję i wnika w powierzchniową strukturę drewna. W ten sposób wzmacnia jej odporność na pleśń, grzyby czy insekty. Warto zaznaczyć, że jest to bardzo lekki materiał, który w dodatku nie wymaga zastosowania elementów montażowych. A to powoduje, że ocieplenie poddasza pianką poliuretanową nie obciąża stropu i może być stosowane zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach.

Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową – trwałe i bezpieczne dla zdrowia

Atutem izolacji pianą PUR są także jej właściwości antyalergiczne. Pianka nie pyli i nie wydziela zapachu, dzięki czemu nie powoduje uczuleń. Poliuretan jest obojętny dla środowiska i zdrowia. O jego bezpieczeństwie użytkowania świadczy chociażby fakt, że był testowany w pszczelich ulach. Oprócz tego, że zapobiega utratom ciepła, zapewnia dobrą izolację akustyczną. Ocieplenie poddasza pianą PUR ( https://www.pluimers.pl/ocieplenie-poddasza/ ) jest przy tym bardzo trwałe i wytrzymałe. Materiał zachowuje swoje pierwotne właściwości przez kilkadziesiąt lat. Nie kurczy się i nie traci walorów izolacyjnych. Warto jedynie zadbać o to, aby izolacja była wykonana przez doświadczoną ekipę, gwarantującą najwyższą jakość usług.

 

 

.
Dodaj komentarz

Popularne