Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Złodziej paliwa zatrzymany

KPP Zduńska Wola

Zduńskowolscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który na terenie kilku miast województwa łódzkiego tankował paliwo, a następnie odjeżdżał z terenu stacji paliw, nie uiszczając opłaty za nie. 20-latek odpowie za przestępstwa kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kasa fiskalna Zduńska Wola

 

Jeżeli sprawca wykroczeń popełnił je w niedużych odstępach czasu, wykorzystując ten sam sposób działania, jego zachowanie było podobne, dopuścił się co najmniej dwóch wykroczeń, a wartość skradzionych dóbr przekroczy wyznaczoną kwotę, to może odpowiadać za przestępstwo. Tak było również i w tym przypadku.

Młody mieszkaniec Gminy Szadek z niepłacenia za tankowane paliwo, uczynił regularny proceder. W okresie od czerwca 2019 roku do kwietnia 2020 roku ,na terenie kilku miejscowości ,tankował paliwo i odjeżdżał, nie płacąc. Na swoich pojazdach, w celu uniknięcia rozpoznania zakładał tablice rejestracyjne, które wcześniej demontował i kradł z innych pojazdów. Za każdym razem, gdy tankował samochód, dbał by kwota jaką miał zapłacić była niewielka. Liczył, że w ten sposób zmniejszy wagę popełnionego czynu i jego odpowiedzialność będzię mniejsza. Jednak pozostawał w błędzie.

Ustalenia poczynione przez zduńskowolskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 20 – letniego mieszkańca gm. Szadek, który był wcześniej notowany za inne przestępstwo.  Wartość paliwa, za które w sumie nie zapłacił wynosi ponad 1000 zł. Będzie odpowiadał za przestępstwa kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. / KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne