Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Włamywacze do piwnic w rękach policjantów

KPP Zduńska Wola

Kryminalni zduńskowolskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże z włamaniami do piwnic na terenie Zduńskiej Woli. Trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch z nich sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy, kolejny został objęty policyjnym dozorem. O losie czwartego – nieletniego, zadecyduje Sąd Rodzinny.

 

 

Kryminalni od pewnego czasu analizowali przypadki włamań do piwnic na terenie Zduńskiej Woli. Dochodziło do nich na przełomie kwietnia i maja br. Skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy z każdym dniem zaweżał krąg osób podejrzewanych.

Funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali czterech mieszkańców Zduńskiej Woli w wieku od 16 do 28 lat. Najmłodszy mężczyzna, jako osoba nieletnia odpowie przed sądem rodzinnym natomiast trzej pozostali podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem.

Wobec dwóch sprawców zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, a trzeci z nich trafił pod dozór policji. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn jest dobrze znanych mundurowym i byli wcześniej karani za podobne przestępstwa.

W miejscach zamieszkania podejrzanych, policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstw. Między innymi były to elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny. Dorosłym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. / KPP Zduńska Wola

 

.
Dodaj komentarz

Popularne