Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Biznes

Karetka specjalistyczna i nowy sprzęt medyczny w zduńskowolskim szpitalu

Oficjalnie przekazano dziś do użytku karetkę specjalistyczną z wyposażeniem oraz sprzęt medyczny zakupiony dla zduńskowolskiego szpitala powiatowego.

W przekazaniu uczestniczył m.in. Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

Sprzęt został zakupiony z rezerwy budżetowej Skarbu Państwa i przekazany do użytkowania w zduńskowolskim szpitalu.

Zakup karetki specjalistycznej dla Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. został dokonany decyzją Wojewody Łódzkiego, który przyznał na ten cel dotację w kwocie 500.000 zł. Po przeprowadzonym przetargu wartość zadania oszacowano na kwotę 499.900 zł i Wojewoda Łódzki przekazał Powiatowi dotację w tej wysokości. Zakupiony ambulans specjalistyczny to Volkswagen model VW Crafter 35.

Zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego o dokonaniu zmian w planie dotacji celowych na bieżący rok zabezpieczono także kwotę 960.000 zł dla Powiatu Zduńskowolskiego. Dotacja celowa przeznaczona była na dofinansowanie w 80% zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa dostępności diagnostycznej poprzez zakup sprzętu medycznego dla Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego Sp. z o.o.” Wartość całkowita to kwota 1.200.000 złotych: 960.000 zł – dotacja Wojewody Łódzkiego, 240.000 zł – środki Powiatu Zduńskowolskiego. Wartość całkowita zadania po przetargu wyniosła: 1.190.289,31 zł. 80% od Wojewody Łódzkiego – 952 231,45 zł i 20% od Powiatu Zduńskowolskiego – 238 057,86 złotych.

Zakupiono poniższy sprzęt medyczny:

  • aparat USG VOLUSON S8 BT 18konsolaS/N: VS8800401 do badań ginekologicznych wraz z urządzeniami współpracującymi i oprzyrządowaniem;
  • fotel ginekologiczny GOLEM F1
  • gastrofiberoskop i kolonofiberoskop wraz z torem wizyjnym i urządzeniami współpracującymi,
  • akcesoria endoskopowe,
  • diatermia,
  • bronchofiberoskop,
  • rektoskop z torem wizyjnym.

 

 

Źródło: Powiat Zduńska Wola

Popularne