Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Kraj

Koronawirus. Zakaz wychodzenia z domu.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek, 24 marca, ograniczenia w przemieszczaniu się. Ograniczenie na chwilę obecną obowiązuje do 11 kwietnia.

Zabronione będzie przemieszczanie się poza wyjściem do i z pracy, wyjścia do sklepu.

Premier Morawiecki: Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się. To bardzo trudna faza – ograniczenia dotyczą każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie sprawy poza niezbędnymi odłóżmy na później.

 

Szumowski: będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami

W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, wyprowadzamy psa – zapowiedział we wtorek minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Podczas konferencji prasowej Szumowski podkreślił, że doświadczenia z innych krajów pokazują, że umiarkowane ograniczenie kontaktów międzyludzkich może prowadzić do przesunięcia fali zachorowań.

“Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć” – stwierdził. Dodał, że zdaje sobie sprawę, że ludzie są już zmęczeni dotychczasowymi ograniczeniami.

“Tym bardziej chciałbym was prosić o jeszcze większy wysiłek we wspólnym działaniu, by ograniczyć wirusa” – zaapelował.

“+Zostańmy w domu+ wprowadzamy teraz praktycznie w życie. W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, do lekarza – choć starajmy się dzwonić do lekarza, a nie iść do przychodni. Również takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, przejście się” – poinformował. (PAP)

 

 

Autor: Karolina Mózgowiec

.
Dodaj komentarz

Popularne