Dołącz do nas

Wiadomości

Wzmożone kontrole na ulicach, targowiskach, w sklepach i środkach transportu publicznego.

KPP Zduńska Wola

Od soboty 10 października 2020r Zduńska Wola znalazła się również w żółtej strefie w związku z pandemia koronawirusa. Oznacza to wzmożone kontrole policji oraz więcej funkcjonariuszy na ulicach miasta.

 

Kontroli podlegają sklepy, centra handlowe, środki transportu publicznego oraz targowiska czyli miejsca gromadzenia się większej ilości osób. Policjanci sprawdzają przestrzeganie obowiązujących przepisów. Zobowiązani jesteśmy do zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz zachowania dystansu 1,5 metra od innych osób.

Właśnie mamy do czynienia z drugą falą zachorowań na COVID-19, o czym świadczą środowe dane z Ministerstwa Zdrowia – zakażenie koronawirusem potwierdzono u ponad 6 tys. osób. Od soboty 10 października 2020r powiat zduńskowolski jest w żółtej strefie, co oznacza nowe restrykcje oraz większe ryzyko związane z koronawirusem. Na ulicach miasta jest więcej funkcjonariuszy, którzy obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa.

 

Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii koronawirusa. Na zduńskowolskich policjantach spoczywa obowiązek kontrolowania, jak mieszkańcy stosują się do obostrzeń. Mundurowi codziennie dokonują kontroli miejsc użyteczności publicznej tj. sklepy, targowiska, środki transportu publicznego czyli miejsc, gdzie przebywa większa ilość osób.

 

Działania prowadzone są wyłącznie pod kątem minimalizacji skutków pandemii. Mieszkańcy muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi za nieprzestrzeganie ogólnie obowiązujących przepisów.

Policjanci przypominają, że za nie przestrzeganie przepisów sanitarnych grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych. Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie polegające na przestrzeganiu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych i realizowaniu poleceń służb. / KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Jakość powietrza Zduńska Wola

Popularne