Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Materiały partnera

Obrazy drukowane na zamówienie – Idealna dekoracja sypialni

Sypialnia jest wnętrzem prywatnym, które urządzamy wg własnego gustu nie oglądając się na nikogo. Chcemy żeby to było przytulne pomieszczenie, ale również wygodne, dlatego dekoracje dobieramy szczególnie starannie.

 

Urządzając sypialnie warto zadbać o wygodne łóżko, odpowiednie światło, wystarczającą przestrzeń, a także klimat i komfort każdego, kto będzie w przyszłości w niej przebywał. Odpowiednie dekoracje potrafią znacznie zwiększyć estetykę całego pomieszczenia. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jaki produkt może nadać wnętrzu sypialni trochę charakteru przy wykończeniu, obrazy drukowane na zamówienie okażą się idealne. Szczególnie, gdy wcześniej w sypialni mogliśmy pochwalić się jedynie pustymi, gładkimi ścianami.

Fototapeta drukowana na zamówienie – Na której ścianie sprawdzi się najlepiej?

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na wybór i kupno obrazu drukowanego na zamówienie, warto pomyśleć o ścianie, na której odnajdzie się najlepiej. Dokonując wyboru weźmy pod uwagę przede wszystkim kąt padania światła w ciągu dnia, a także rozmieszczenie poszczególnych mebli.

Najczęściej stosowaną praktyką, która sprawdza się w większości domów jest umieszczenie wspomnianego obrazu nad łóżkiem przy ścianie. Pozycja umożliwia wtedy dobre pierwsze wrażenie, gdy wchodzimy do sypialni drzwiami, które zazwyczaj znajdują się naprzeciwko łóżka. Wtedy zarówno my, jak nasi goście widzimy dekorację już po postawieniu pierwszego kroku w pokoju.

Inną powszechnie stosowaną praktyką jest umieszczenie drukowanego obrazu naprzeciwko łóżka. Szczególnie, gdy posiadamy w tym miejscu komodę lub inny mebel, obraz doskonale potrafi zwiększyć estetykę efektu końcowego. Jeżeli zdecydowaliśmy się na usunięcie telewizora z pomieszczenia sypialnego, to idealny następca. Nie dość, że poprawia wygląd sypialni, nie szkodzi naszym oczom i nie wpływa negatywnie na jakość snu (zobacz wiecej  – https://fototapety.art/).

Jakie obrazy najbardziej pasują do sypialni?

Jeżeli decyzja o obrazie nie została jeszcze podjęta, warto zastanowić się nad celem, jaki wiąże się z jego powieszeniem w danym miejscu. Chcąc osiągnąć większy spokój i wyczuwalną harmonię prędzej wybierzemy spokojne, pastelowe kolory, jak jasnozielony, błękitny lub różne odmiany szarości. Sprawa ma się zupełnie inaczej, gdy naszym celem stanie się pozyskanie energii. Wtedy najprawdopodobniej zdecydujemy się na wyraźne, krwiste odcienie czerwieni, czerń i inne wyraziste barwy.

Wybór zależy też od koloru ścian i ogólnej wizualizacji pomieszczenia, jaki posiadamy. Jeżeli nasze ściany i meble mają jasny, jednolity kolor, czasem warto ożywić przestrzeń obrazem przedstawiającym wybrane kwiaty lub karoserie jednego z ulubionych samochodów. Wnętrze wtedy nie wyda nam się więcej nudne. Będzie w nim coś interesującego, co zwraca uwagę już od samego wejścia do środka. Często to właśnie takie szczegóły decydują o ogólnym odbiorze wizualizacji przez gości (przykłady – https://fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/).

Odpowiednie oświetlenie kluczem do perfekcyjnego wyeksponowania dekoracji?

Wieszając obraz drukowany na zamówienie w wybranym wcześniej miejscu nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu. To oświetlenie w gruncie rzeczy pozwala dostrzec wszystkie szczegóły i kolory, które w cieniu mogą nie wywoływać takich emocji. Wyeksponujmy wyjątkową dekorację dbając o to, by padała na nią przynajmniej delikatna wiązka światła. Możemy także zapewnić sobie w tym celu oddzielne lampy i akcesoria do oświetlenia o takim przeznaczeniu.

.
Dodaj komentarz

Popularne