Dołącz do nas

Materiały partnera

Obrazy drukowane na zamówienie – Idealna dekoracja sypialni

Sypialnia jest wnętrzem prywatnym, które urządzamy wg własnego gustu nie oglądając się na nikogo. Chcemy żeby to było przytulne pomieszczenie, ale również wygodne, dlatego dekoracje dobieramy szczególnie starannie.

 

Urządzając sypialnie warto zadbać o wygodne łóżko, odpowiednie światło, wystarczającą przestrzeń, a także klimat i komfort każdego, kto będzie w przyszłości w niej przebywał. Odpowiednie dekoracje potrafią znacznie zwiększyć estetykę całego pomieszczenia. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jaki produkt może nadać wnętrzu sypialni trochę charakteru przy wykończeniu, obrazy drukowane na zamówienie okażą się idealne. Szczególnie, gdy wcześniej w sypialni mogliśmy pochwalić się jedynie pustymi, gładkimi ścianami.

Fototapeta drukowana na zamówienie – Na której ścianie sprawdzi się najlepiej?

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na wybór i kupno obrazu drukowanego na zamówienie, warto pomyśleć o ścianie, na której odnajdzie się najlepiej. Dokonując wyboru weźmy pod uwagę przede wszystkim kąt padania światła w ciągu dnia, a także rozmieszczenie poszczególnych mebli.

Najczęściej stosowaną praktyką, która sprawdza się w większości domów jest umieszczenie wspomnianego obrazu nad łóżkiem przy ścianie. Pozycja umożliwia wtedy dobre pierwsze wrażenie, gdy wchodzimy do sypialni drzwiami, które zazwyczaj znajdują się naprzeciwko łóżka. Wtedy zarówno my, jak nasi goście widzimy dekorację już po postawieniu pierwszego kroku w pokoju.

Inną powszechnie stosowaną praktyką jest umieszczenie drukowanego obrazu naprzeciwko łóżka. Szczególnie, gdy posiadamy w tym miejscu komodę lub inny mebel, obraz doskonale potrafi zwiększyć estetykę efektu końcowego. Jeżeli zdecydowaliśmy się na usunięcie telewizora z pomieszczenia sypialnego, to idealny następca. Nie dość, że poprawia wygląd sypialni, nie szkodzi naszym oczom i nie wpływa negatywnie na jakość snu (zobacz wiecej  – https://fototapety.art/).

Jakie obrazy najbardziej pasują do sypialni?

Jeżeli decyzja o obrazie nie została jeszcze podjęta, warto zastanowić się nad celem, jaki wiąże się z jego powieszeniem w danym miejscu. Chcąc osiągnąć większy spokój i wyczuwalną harmonię prędzej wybierzemy spokojne, pastelowe kolory, jak jasnozielony, błękitny lub różne odmiany szarości. Sprawa ma się zupełnie inaczej, gdy naszym celem stanie się pozyskanie energii. Wtedy najprawdopodobniej zdecydujemy się na wyraźne, krwiste odcienie czerwieni, czerń i inne wyraziste barwy.

Wybór zależy też od koloru ścian i ogólnej wizualizacji pomieszczenia, jaki posiadamy. Jeżeli nasze ściany i meble mają jasny, jednolity kolor, czasem warto ożywić przestrzeń obrazem przedstawiającym wybrane kwiaty lub karoserie jednego z ulubionych samochodów. Wnętrze wtedy nie wyda nam się więcej nudne. Będzie w nim coś interesującego, co zwraca uwagę już od samego wejścia do środka. Często to właśnie takie szczegóły decydują o ogólnym odbiorze wizualizacji przez gości (przykłady – https://fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/).

Odpowiednie oświetlenie kluczem do perfekcyjnego wyeksponowania dekoracji?

Wieszając obraz drukowany na zamówienie w wybranym wcześniej miejscu nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu. To oświetlenie w gruncie rzeczy pozwala dostrzec wszystkie szczegóły i kolory, które w cieniu mogą nie wywoływać takich emocji. Wyeksponujmy wyjątkową dekorację dbając o to, by padała na nią przynajmniej delikatna wiązka światła. Możemy także zapewnić sobie w tym celu oddzielne lampy i akcesoria do oświetlenia o takim przeznaczeniu.

Czytaj dalej
.

Dodaj komentarz

Materiały partnera

Restauracja naszych czasów – Mokotowska 69

Art. sponsorowany

Restauracja, która oddaje prawdziwy duch nowoczesności, jednocześnie proponując świeży powiew klasyki. Niezwykłe smaki, wino i profesjonalna obsługa to rozpoznawalne symbole Mokotowskiej 69.

Wino i pasja

Restauracja, otwarta w 2016 roku przez Andrzeja Rudnickego-Sipayłło oraz Bartka Czerwińskiego, znajduje się w samym sercu Śródmieścia Warszawy i w swoje podwoje zaprasza wszystkich wielbicieli dobrego wina i owoców morza. Miejsce tworzone jest przez ludzi pełnych pasji i kochających dobre jedzenie.

Kuchnia pełna smaków

Szef kuchni, Kamil Kosnowski, serwuje przepyszne przysmaki morza, a także najwyższej jakości steki, przyrządzane z wołowiny pochodzącej z Ameryki, Szkocji, a nawet Japonii. Restauracja oferuje również wybór dań tradycyjnie polskich, takich jak mazurskie raki, sumy czy kaczka, podawanych w odświeżonej formie. Do tego, fenomenalny dobór win z wielu zakątków świata, dobrych na każdą okazję.

Renoma i doświadczenie

Mokotowska 69 to lokal pełen ludzi z pasją i doświadczeniem, których pracą jest przygotowywanie Gościom najlepszych dań. Dzięki wysiłkom wkładanym w stworzenie niepowtarzalnej atmosfery oraz posiadanemu doświadczeniu w prowadzeniu restauracji (bliźniaczym lokalem, otworzonym przez właścicieli Mokotowskiej, jest ten na Merliniego 5), udało się stworzyć miejsce pełne klasy, smaku i zapachu dobrego jedzenia. Restauracja została doceniona w 2018 roku i można ją znaleźć w przewodniku The Michelin Guide.

A może catering?

Restauracja, w swojej ofercie posiada również catering, który z pewnością zaspokoi potrzeby i podniebienia kilku do nawet kilkuset naszych Gości. W wybranym przez nas mieście, na świeżym powietrzu, w przeróżnych okolicznościach i okazjach, Mokotowska 69 gwarantuje najlepsze potrawy i szeroki wybór trunków, które zaspokoją języki najwytrawniejszych smakoszy. Wszystko robione z ogromną pasją do kuchni i ludzi.

Już teraz odwiedź Mokotowską 69 i przekonaj się sam o prawdziwym smaku dobrej kuchni.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Pióro czy długopis – co wybrać w pracy biurowej

Art. sponsorowany

W dzisiejszych czasach większość tekstów powstaje na ekranie komputera, a do ich stworzenia osoby używają się myszki i klawiatury. Istnieją jednak dziedziny, w których tradycyjne akcesoria do pisania nadal wiodą prym. Wszelkiego rodzaju dokumenty i pisma w biurach i urzędach wypełniane są odręcznie. Bogata oferta sklepów papierniczych skłania nas do postawienia pytania: Który z przyborów – piór, czy długopis – lepiej zdaje egzamin w pracy biurowej.

Pióro – kulkowe i wieczne

Mówi się, że pióra używają ludzie eleganccy i z klasą. Przybór ten kojarzy się artystami lub politykami, a co za tym idzie, pozwala stworzyć wrażenie, że osoba nim władająca jest obyta ze sztuką i kulturą. Jednocześnie też postrzega się ją jako bardziej inteligentną.  Niewątpliwą zaletą tego akcesoria do pisania jest kształtowanie i uwydatnianie charakteru pisma posiadacza. Nie bez powodu korzysta się z niego na lekcjach kaligrafii. Podczas pisania piórem zwracamy większą uwagę na to, co przelewamy na papier. Popełniamy przez to także mniej błędów.

Długopisy żelowe, czy cienkopisy kolorowe nie dają nam takiego poczucia kontroli, jak ma to miejsce w wypadku pióra. Niewątpliwą wadą jest jednak to, że szybko męczy ono dłonie. Wymaga ona też większego skupienia. Zdarzyć się może, że stalówka pozostawia kleksy lub przerywa. Rozwiązaniem tych problemów może być zaopatrzenie się w pióro kulkowe, które swoją budową w pewnym stopniu przypomina standardowy długopis. Sprawdź wszystkie akcesoria do pisania na https://offic.pl/932-akcesoria-do-pisania-i-korygowania.

Długopis

Długopisem pisze się szybciej, jednak litery, a nawet całe wyrazy wyglądają mniej estetycznie. Po raz pierwszy pojawiły się one w sprzedaży w latach 40-tych dwudziestego wieku i od tego czasu przemawia za nimi stosunkowo niska cena i duża wydajność. W odróżnieniu od pióra wiecznego nie pozostawia śladów i nie rozmazuje się. Tusz jest wodoodporny, starcza na długo oraz szybko wysycha.

Długopis pozwala na pisanie bez większych trudnościach na wielu powierzchniach – chropowatych i śliskich. Idealnie sprawdzi się on w robieniu notatek, ale będzie zdecydowanie złym wyborem w przypadku podpisywania oficjalnych dokumentów. Odradza się także pisanie nimi listów, czy kartek z życzeniami. Swoje zastosowanie znajdzie on za to w wielu codziennych czynnościach. W ostatnich latach na rynku pojawiły się długopisy żelowe, które posiadają jeszcze lepsze właściwości od swojego poprzednika. Barwnik oparty na żelu i wodzie ma lepszą przyczepność. Pozwala na pisanie wieloma kolorami.

Osoby takie jak dziennikarze lub reporterzy, pracujące w zawodzie wymagającym zapisywania informacji w różnych warunkach powinny zaopatrzyć się w zestaw długopisów. W pracy biurowej dla kancelarii lub korporacji zdecydowanie lepiej sprawdzi się pióro wieczne, lub kulkowe.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Jak skutecznie ograniczyć zużycie wody?

Art. sponsorowany

Oszczędność wody pitnej powinna być priorytetem w planowaniu ogólnego zużycia wody bez względu na to, czy jest ona pobierana z własnej studni, czy też z podłączenia miejskiego. W każdym obszarze świata następuje moment, w którym tej wody jest mało albo też okresowo w ogóle zaczyna jej brakować. Oczywiście na kuli ziemskiej są miejsca, w których brakuje jej bardziej, ale w Polsce w okresach suszy również wchodzą rozporządzenia o zakazie podlewania trawników, tak dla przykładu. Dzięki kilku prostym sztuczkom możemy jednak oszczędzać wodę każdego sezonu!

Zbiornik na deszczówkę – po co go kupować?

Jednym ze wspomnianych sposobów na zmniejszenie zużycia wody jest zakup zbiornika na deszczówkę, który będzie w stanie zgromadzić odpowiednią ilość wody opadowej. Zbiorniki te mają wielkość przynajmniej kilkudziesięciu litrów, ale standardowo przewyższają one około dwustu litrów swojej pojemności. Mogą wyglądać jak imitacja beczki, wazy, czy jakiegoś innego ozdobnego przedmiotu, ale w głównej mierze to nie wygląd jest ważny, a funkcja i przydatność takiego zbiornika.

Więcej informacji na: rolmarket.pl

Z powodzeniem można mówić o kilku pozytywnych aspektach posiadania takiego przedmiotu:

  • możliwość magazynowania wody deszczowej,
  • dodatkowe źródło wody słodkiej w gospodarstwie domowym,
  • możliwość wykorzystania wody opadowej do lepszej dbałości o nasz ogród.

Nietrudno jest więc wywnioskować, że posiadanie takiego pojemnika jest po prostu bardzo korzystne, a wykorzystywanie wody słodkiej w nim zgromadzonej – bardzo ekologiczne. Korzystanie z wody deszczowej w przypadku posiadania dzieci jest też ciekawą lekcją dla nich, a ponieważ w pewnym wieku rodzice to wzór cnót, to należy taki stan rzeczy wykorzystać do wyższych celów.

Zbiorniki na deszczówkę – jak używać?

Pierwszym krokiem do używania wody zebranej z opadów będzie znalezienie w ogrodzie miejsca, w którym można by było umieścić ten dosyć duży przedmiot. Ukrycie go raczej nie wchodzi w grę ze względu na jego gabaryty, jednakże może spróbować obudowy w postaci domku narzędziowego bez dachu. Najprostszym jednak sposobem będzie zakup zbiornika ozdobnego, który swobodnie będzie można umieścić praktycznie w każdym miejscu naszego ogrodu, dzięki czemu szybko stanie się jego nieodłącznym, ciekawym elementem. Po wybraniu, zakupie i umieszczeniu zbiornika na deszczówkę w naszym ogrodzie, wystarczy podłączyć do zamontowanego kranika węża ogrodowego, aby zacząć podlewanie od razu. Woda deszczowa nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego ogrodu – gdyby tak było, po każdym deszczu nasz ogród by marniał, a jest wręcz odwrotnie. Potrzeba wykorzystywania dodatkowej wody w dobry sposób powinna być naturalna, ponieważ woda, bez względu na jej źródło, kiedyś się nam w końcu skończy. Może się to niestety zdarzyć w najmniej spodziewanym momencie.

Czytaj dalej
.
www.dep.com.pl

Popularne