Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Materiały partnera

Praca rolnika – maszyny i urządzenia rolnicze od POM Augustów

Wielu rolników cieszy się z własnego zawodu, nie wyobraża sobie pracy za biurkiem oraz codziennego poruszania się po wielkim mieście. Obecnie rolnicy często korzystają z dotacji unijnych, które pomagają im utrzymać w dobrej formie ich gospodarstwa, a także umożliwiają im rozwój. Otrzymywane dotacje unijne rolnicy najczęściej przeznaczają na wymianę urządzeń i maszyn rolniczych, naprawę sprzętu, remonty i inne najpotrzebniejsze zmiany.

 

Rozsądny rolnik umie poradzić sobie z codziennymi zadaniami oraz sprawnie zarządzać finansami swojego gospodarstwa. Potrafi dobrze zorganizować pracę i systematycznie wykonywać obowiązki, które w przyszłości przynoszą mu korzyści majątkowe i nie tylko. Współcześnie zauważa się, że coraz więcej osób zostaje rolnikami, są to między innymi rolnicy z krwi i kości (dzieci rolników) oraz osoby, które urodziły się i żyły przez większość czasu w mieście. Znaczna część osób wychowanych w warunkach miejskich, nie radzi sobie ze zmianą otoczenia, obowiązków i codziennego trybu życia. Zupełny brak doświadczenia sprawia, że duża ilość osób szybko rezygnuje z zawodu rolnika i powraca do miasta.

Obecnie praca rolnika dla wielu osób wydaje się być korzystnym i przyjemnym zawodem, ponieważ wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu, brakiem obowiązku trzymania się określonych godzin pracy, otrzymywaniem dotacji i wieloma innymi zaletami. Dlatego też dużo osób z miasta przenosi się na tereny wiejskie i rozpoczyna działalności rolnicze. Za główny determinant, który zachęca ich do opuszczenia rodzinnego miasta uznawane są korzystne finansowo dotacje unijne. Jednak, jeśli przyjrzymy się bliżej zawodowi rolnika oraz wielkością dotacji unijnych, to wcale to wszystko nie wygląda tak kolorowo.

Kto może zostać rolnikiem?

Osoby decydujące się na założenie działalności rolniczej nie muszą posiadać żadnych kwalifikacji i umiejętności. Nadal funkcjonuje zasada, że rolnikiem zostaje osoba, która z pokolenia na pokolenie nabywa wiedzę o prowadzeniu gospodarstwa rolniczego. Posiada ona doświadczenie i wie, jak umiejętnie zarządzać swoim gospodarstwem, zna potrzeby zwierząt hodowlanych oraz sposoby na uprawę ziemi. Nie musi się uczyć podstaw, wolny czas może poświęcić na poszukiwanie nowych rozwiązań w rolnictwie.

Osoby bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy rolniczej są bardziej narażeni na niepowodzenie w biznesie. Pomóc im mogą ukończone studia rolnicze, dzięki którym nabywają umiejętności, a także uzyskują możliwość otrzymywania wyższych dotacji (posiadanie dyplomu ukończenia szkoły rolniczej-  im wyższy stopień, tym większą pomoc od Państwa). Uniwersytet rolniczy lub kierunkowe studia wyższe to najlepsze wyjście dla takich osób.

Praca, zarobki i wydatki rolnika

Po otwarciu działalności rolniczej wysokość zarobków, zależy tylko i wyłącznie od rolnika oraz kilku ważnych czynników (obszar, specyfika gospodarstwa, warunki pogodowe, glebowe itp.). Uważa się, że rolnik może zarobić bardzo dużo, jeżeli będzie pracował umiejętnie, systematycznie i rozsądnie. Praca rolnika jest jednak narażona na wiele potencjalnych czynników, wśród których najgroźniejszymi są kataklizmy.

Każdy rolnik musi być odpowiednio przygotowany na różnego rodzaju niepowodzenia życiowe i wydarzenia. Dużym ratunkiem dla rolników są dotacje unijne, które można otrzymać w wyniku przeróżnych klęsk żywiołowych np. powodzie, susza, a także na potrzeby rozwoju działalności rolniczej. Rolnicy chętnie korzystają z dotacji unijnych i najczęściej przeznaczają otrzymane pieniądze na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych. Dużą popularnością cieszą się urządzenia produkowane przez polską markę POM Augustów.

Maszyny rolnicze od POM Augustów – funkcjonalność i niezawodność

Doświadczeni rolnicy potrafią wybierać dobre i sprawdzone maszyny rolnicze, które są gwarancją niezawodności i mogą być wykorzystywane do pracy przez wiele lat. Ich zakup zazwyczaj pokrywają funduszami z dotacji unijnych na rozwój działalności. Najczęściej korzystają z oferty wiodącego producenta maszyn rolniczych w Polsce oraz na terenie Europy – POM Augustów.

POM Augustów specjalizuje się w produkcji sprzętu służącego do transportowania zbóż i nie tylko. Dysponuje nowoczesnymi liniami technologicznymi, zmodernizowanym parkiem maszynowym oraz wykwalifikowaną załogą. Zapewnia wysokiej jakości produkty oraz konkurencyjną cenę. Do asortymentu POM Augustów należą między innymi: przenośniki ślimakowe i pneumatyczne, rozsiewacze nawozów, zamiatarki, maszyny komunalne, separatory, rozdrabniacze bijakowe, osprzęt do ładowaczy czołowych, brony zębowe.

Wszystkie maszyny od POM Augustów powstają pod okiem doświadczonych inżynierów, są gwarancją funkcjonalności, nowoczesności i niezawodności. Tworzone są z wysokiej jakości surowców, dlatego też bardzo chętnie wybierane są przez rolników z całej Europy.

.
Dodaj komentarz

Popularne