Dołącz do nas

Materiały partnera

Rekrutacje stałe, dlaczego powierzyć agencji?

Są firmy, gdzie specyfika działalności wymaga, by rekrutacja odbywała się często. Rekrutacje stałe mogą wiązać się z dużymi nakładami czasu. Nieraz powstaje odrębny dział, który jest za te działania odpowiedzialny.

 

W przypadku kiedy rekrutacja jest prowadzona nieodpowiednio lub zajmują się nią osoby, które nie posiadają kwalifikacji, skutki mogą być dotkliwe. Pracodawca przyjmuje do firmy osoby, które nie tylko nie będą mieć wkładu w jej rozwój, ale także mogą jej zaszkodzić. Stworzenie stanowiska pracy, przeszkolenie każdej kolejnej osoby, a później szukanie następnego pracownika. To tylko przykłady konsekwencji.

Czy trzeba zatrudniać osobę odpowiedzialną za rekrutacje stałe?

Kłopotów tych można uniknąć, powierzając rekrutację stałą komuś, kto się w tym specjalizuje. Przykładem są profesjonalne firmy rekrutacyjne, które znają wszystkie metody pozyskiwania pracowników. Pracodawca nie musi tworzyć działu HR, więc stanowi to atrakcyjne rozwiązanie. Usługi, które oferują agencje, wyjdą taniej niż zasadnicza pensja pracownika odpowiedzialnego za rekrutacje, stworzenie odpowiednich warunków pracy itp. Już samo to może skłonić  do tego, żeby rozważyć pomoc osób z zewnątrz. Na tym jednak nie kończą się zalety tego rozwiązania.

Dlaczego agencja?

W agencjach specjalizujących się w rekrutacji są jedynie takie osoby, które są w tym zakresie profesjonalistami. Wiedzą, na co zwracać uwagę u kandydatów, potrafią zweryfikować ich umiejętności. Dokonują bardzo dokładnej selekcji, dzięki czemu ostatecznie do firmy trafiają pracownicy, którzy rzeczywiście chcą w niej pracować, spełniają wszystkie wymagania pracodawcy, poradzą sobie z obowiązkami i będą postępować w zgodzie z polityką firmy. Jest to fantastyczny sposób, żeby oszczędzić czas i pieniądze. Przygotowanie procesu rekrutacyjnego, ogłoszenia, a później weryfikowanie dokumentów aplikacyjnych, zajmuje mnóstwo czasu. Do tego trzeba wziąć pod uwagę to, że niekoniecznie na podstawie analizy dokumentów, wybierze się osobę, której się poszukuje. Można kierować się wyczuciem, czy liczyć na łut szczęścia, ale w większości przypadków taktyka ta zawodzi. Prędzej czy później będzie potrzebna następna rekrutacja. Z kolei decydując się na agencję, to ona bierze odpowiedzialność za wszystko, co wiąże się z rekrutacją.

Dodatkowe korzyści

Są to bezpośrednie profity, które szybko się docenia. Warto przy tym zwrócić uwagę na coś jeszcze. Firma, która prowadzi profesjonalne rekrutacje, będzie lepiej postrzegana wśród pracowników, kandydatów i osób z zewnątrz, do których informacja taka dotrze. Powierzając wszystkie rekrutacje cenionej na rynku agencji, przedsiębiorca wpływa na budowę pozytywnego wizerunku. Natomiast w oczach kolejnych kandydatów powstaje wizerunek dobrego i rzetelnego przedsiębiorcy. Już same ogłoszenia o pracę wyglądają ciekawiej. Kolorystyka, style tekstu i treść wyróżniają się na tle innych. Poza tym są zamieszczane w miejscach, z których korzystają najlepsi kandydaci. Patrząc z tej perspektywy, już samo ogłoszenie może być formą reklamy.

Źródło: https://grupaprogres.pl/rekrutacje-stale/

Czytaj dalej
.
Dodaj komentarz

Materiały partnera

E learning w twojej firmie – oszczędzaj czas i pieniądze

Art. sponsorowany

Szkolenia dopasowane do aktualnych trendów i tempa życia – to idealne rozwiązanie dla dynamicznej firmy, która nie może sobie pozwolić na przerwy w pracy i spadek wydajności załogi. Jak wykorzystać nowoczesną technologię do maksymalizacji zysków? Jednym z najefektywniejszych rozwiązań jest platforma e-learning.

 

E-LEARNING OSZCZĘDZA CZAS

Nikogo już nie dziwi, że szybciej i sprawniej załatwimy wiele spraw, korzystając z dobrodziejstw cyfrowej techniki. Sprawy urzędowe przez internet, zamawianie jedzenia a nawet rozliczanie podatków. Po co więc marnować czas i pieniądze w firmie na organizację tradycyjnych szkoleń dla pracowników?  Platforma e learningowa to po prostu wygoda. I to nie tylko dla zarządu firmy. Korzyści docenią także pracownicy, którzy nie będą już ziewać na przydługich prezentacjach.

SZKOLENIA E LEARNINGOWE SĄ CIEKAWSZE

Multimedia i nowoczesny przekaz to coś, co może przyciągnąć uwagę pracowników i zwiększyć efektywność przeprowadzanego szkolenia. Chyba nikogo nie przeszywa dreszcz ekscytacji na myśl o półtoragodzinnym wykładzie, prowadzonym przez monotonnie mówiącego prelegenta. Platforma e-learningowa umożliwia wstawianie interaktywnych elementów, angażujących odbiorców. Obowiązkowe szkolenie nie musi być tylko przykrym, nudnym obowiązkiem. Wykorzystaj możliwości, jakie daje współczesna technika i zaskocz swoich pracowników.

SZKOLENIA BHP E LEARNING – OBOWIĄZEK NIE TAKI STRASZNY

Przystępnie podana wiedza, serwowana w małych porcjach o dowolnej porze – tak może brzmieć przepis na udane szkolenie, z efektów którego zadowolony będzie zarówno pracownik, jak i jego szef. Nie oszukujmy się – raczej nikt nie czeka na szkolenia BHP z utęsknieniem. To obowiązek, co wcale nie oznacza, że musi być przykry. E-learning szkolenia umożliwia przeprowadzenie kursu w terminie najbardziej optymalnym dla każdego z pracowników. To pozwala na ułożenie planu pracy w ciągu dnia tak, aby uciążliwości z tym związane były jak najmniejsze.

SZKOLENIA E-LEARNINGOWE DLA WSZYSTKICH

Niezależność od miejsca i czasu, to największa zaleta szkoleń wykonywanych zdalnie, którą docenią szefowie zwłaszcza dużych i rozległych firm. W przypadku tradycyjnego modelu z wykorzystaniem zajęć w formie stacjonarnej, organizacja szkolenia dla kilku tysięcy osób byłaby wyzwaniem niezwykle skomplikowanym. Przez internet to o wiele prostsze. Niemal cała załoga może szkolić się jednocześnie. Platforma e-learningowa zapewnia także jednakowo wysoką jakość wykładu za każdym razem. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z pracowników otrzymał jednakową porcję wiedzy.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Kolor, rozmiar, tekstura czyli dobieramy rolety do naszego mieszkania

Art. sponsorowany

Wszelkie dodatki do mieszkania dobierane są tak, aby tworzyły spójny wystrój danego pomieszczenia. Nie inaczej jest w przypadku produktów mających na celu uzupełnienie aranżacji okiennej. Obecnie najchętniej w tym celu wybierane są rolety w kasecie oraz plisy okienne.

Na co należy zwracać uwagę, wybierając tego rodzaju produkty? Co liczy się najbardziej? Oto najważniejsze informacje związane z tym tematem.

Rolety w kasecie – dostosowane pod wymiar

Jak to zostało wspomniane wyżej, obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań są rolety w kasecie. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim można je zamówić tak, aby były idealnie dopasowane do wymiaru okna. Takie rozwiązanie pozwala na całkowite osłonięcie szyby zamontowanej w skrzydle okiennym.

Kolejną zaletą rolet w kasecie jest łatwy, bezinwazyjny montaż, który nie wymaga nawiercania ramy okiennej czy ściany. Do zalet tego rodzaju rolet zalicza się także łatwość użytkowania oraz możliwość prowadzenia blisko ramy okiennej, co eliminuje w znacznym stopniu efekt „łopotania” mogący powstać przy uchylaniu okna.

Wybierając roletę w kasecie, zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy. Jeżeli chcesz, aby oprócz dekorowania okna pełniła ona także dodatkowe funkcje, powinieneś zwrócić uwagę na teksturę materiału, z jakiego jest ona wykonana. Przykładowo, jeżeli zależy Ci na lepszej kontroli tego, ile światła wpada do pomieszczenia, wybierz rolety w kasecie typu dzień noc. Z kolei, jeżeli chcesz, aby po pełnym zaciągnięciu rolety, pokój był całkowicie zaciemniony, wybierz rolety wykonane z tkaniny typu blackout dającej 100% zaciemnienie okna. Dostępne wersje kolorystyczne tego rodzaju rolet znajdziesz na stronie renomowanego producenta – karnix.pl.

Plisy okienne – lider wśród rolet?

Innym rozwiązaniem, które w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność, są plisy okienne Karnix. Jest to propozycja szczególnie chętnie stosowana na oknach dachowych i uchylnych. A także wszędzie tam, gdzie użytkownikowi zależy na wysokiej kontroli poziomu nasłonecznienia wnętrza i jednoczesnej ochronie przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Plisy bowiem można zaciągać od dołu, jak i od góry. To umożliwia ich praktycznie dowolne ustawienie na skrzydle okiennym. Przykładowo, gdy przebywasz w kuchni czy jadalni i chcesz osłonić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, możesz osłonić jedynie dolną połowę okna. Natomiast, kiedy chcesz zmniejszyć nasłonecznienie wnętrz po południu, możesz osłonić środek okna lub jego górną połowę.

Podobnie jak w przypadku rolet w kasecie, tak i plisy okienne dostępne są w kilku wariantach. Jednym z nich jest tkanina perłowa. Polecana jest ona szczególnie do pomieszczeń, które wymagają rozjaśnienia i rozświetlenia. Perłowe wykończenie tkaniny pozwala na lekkie odbijanie i rozpraszanie światła na nią padającego.

Rozwiązaniem chętnie wybieranym na poddasza są plisy okienne wykonane z tkaniny metalizowanej, która ma właściwości termoizolacyjne. Chroni ona bowiem pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się. Plisa okienna dostępna jest także w wersji blackout, czyli zaciemniającej wnętrze, w jakim są zamontowane.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Restauracja naszych czasów – Mokotowska 69

Art. sponsorowany

Restauracja, która oddaje prawdziwy duch nowoczesności, jednocześnie proponując świeży powiew klasyki. Niezwykłe smaki, wino i profesjonalna obsługa to rozpoznawalne symbole Mokotowskiej 69.

Wino i pasja

Restauracja, otwarta w 2016 roku przez Andrzeja Rudnickego-Sipayłło oraz Bartka Czerwińskiego, znajduje się w samym sercu Śródmieścia Warszawy i w swoje podwoje zaprasza wszystkich wielbicieli dobrego wina i owoców morza. Miejsce tworzone jest przez ludzi pełnych pasji i kochających dobre jedzenie.

Kuchnia pełna smaków

Szef kuchni, Kamil Kosnowski, serwuje przepyszne przysmaki morza, a także najwyższej jakości steki, przyrządzane z wołowiny pochodzącej z Ameryki, Szkocji, a nawet Japonii. Restauracja oferuje również wybór dań tradycyjnie polskich, takich jak mazurskie raki, sumy czy kaczka, podawanych w odświeżonej formie. Do tego, fenomenalny dobór win z wielu zakątków świata, dobrych na każdą okazję.

Renoma i doświadczenie

Mokotowska 69 to lokal pełen ludzi z pasją i doświadczeniem, których pracą jest przygotowywanie Gościom najlepszych dań. Dzięki wysiłkom wkładanym w stworzenie niepowtarzalnej atmosfery oraz posiadanemu doświadczeniu w prowadzeniu restauracji (bliźniaczym lokalem, otworzonym przez właścicieli Mokotowskiej, jest ten na Merliniego 5), udało się stworzyć miejsce pełne klasy, smaku i zapachu dobrego jedzenia. Restauracja została doceniona w 2018 roku i można ją znaleźć w przewodniku The Michelin Guide.

A może catering?

Restauracja, w swojej ofercie posiada również catering, który z pewnością zaspokoi potrzeby i podniebienia kilku do nawet kilkuset naszych Gości. W wybranym przez nas mieście, na świeżym powietrzu, w przeróżnych okolicznościach i okazjach, Mokotowska 69 gwarantuje najlepsze potrawy i szeroki wybór trunków, które zaspokoją języki najwytrawniejszych smakoszy. Wszystko robione z ogromną pasją do kuchni i ludzi.

Już teraz odwiedź Mokotowską 69 i przekonaj się sam o prawdziwym smaku dobrej kuchni.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Pióro czy długopis – co wybrać w pracy biurowej

Art. sponsorowany

W dzisiejszych czasach większość tekstów powstaje na ekranie komputera, a do ich stworzenia osoby używają się myszki i klawiatury. Istnieją jednak dziedziny, w których tradycyjne akcesoria do pisania nadal wiodą prym. Wszelkiego rodzaju dokumenty i pisma w biurach i urzędach wypełniane są odręcznie. Bogata oferta sklepów papierniczych skłania nas do postawienia pytania: Który z przyborów – piór, czy długopis – lepiej zdaje egzamin w pracy biurowej.

Pióro – kulkowe i wieczne

Mówi się, że pióra używają ludzie eleganccy i z klasą. Przybór ten kojarzy się artystami lub politykami, a co za tym idzie, pozwala stworzyć wrażenie, że osoba nim władająca jest obyta ze sztuką i kulturą. Jednocześnie też postrzega się ją jako bardziej inteligentną.  Niewątpliwą zaletą tego akcesoria do pisania jest kształtowanie i uwydatnianie charakteru pisma posiadacza. Nie bez powodu korzysta się z niego na lekcjach kaligrafii. Podczas pisania piórem zwracamy większą uwagę na to, co przelewamy na papier. Popełniamy przez to także mniej błędów.

Długopisy żelowe, czy cienkopisy kolorowe nie dają nam takiego poczucia kontroli, jak ma to miejsce w wypadku pióra. Niewątpliwą wadą jest jednak to, że szybko męczy ono dłonie. Wymaga ona też większego skupienia. Zdarzyć się może, że stalówka pozostawia kleksy lub przerywa. Rozwiązaniem tych problemów może być zaopatrzenie się w pióro kulkowe, które swoją budową w pewnym stopniu przypomina standardowy długopis. Sprawdź wszystkie akcesoria do pisania na https://offic.pl/932-akcesoria-do-pisania-i-korygowania.

Długopis

Długopisem pisze się szybciej, jednak litery, a nawet całe wyrazy wyglądają mniej estetycznie. Po raz pierwszy pojawiły się one w sprzedaży w latach 40-tych dwudziestego wieku i od tego czasu przemawia za nimi stosunkowo niska cena i duża wydajność. W odróżnieniu od pióra wiecznego nie pozostawia śladów i nie rozmazuje się. Tusz jest wodoodporny, starcza na długo oraz szybko wysycha.

Długopis pozwala na pisanie bez większych trudnościach na wielu powierzchniach – chropowatych i śliskich. Idealnie sprawdzi się on w robieniu notatek, ale będzie zdecydowanie złym wyborem w przypadku podpisywania oficjalnych dokumentów. Odradza się także pisanie nimi listów, czy kartek z życzeniami. Swoje zastosowanie znajdzie on za to w wielu codziennych czynnościach. W ostatnich latach na rynku pojawiły się długopisy żelowe, które posiadają jeszcze lepsze właściwości od swojego poprzednika. Barwnik oparty na żelu i wodzie ma lepszą przyczepność. Pozwala na pisanie wieloma kolorami.

Osoby takie jak dziennikarze lub reporterzy, pracujące w zawodzie wymagającym zapisywania informacji w różnych warunkach powinny zaopatrzyć się w zestaw długopisów. W pracy biurowej dla kancelarii lub korporacji zdecydowanie lepiej sprawdzi się pióro wieczne, lub kulkowe.

Czytaj dalej

Materiały partnera

Jak skutecznie ograniczyć zużycie wody?

Art. sponsorowany

Oszczędność wody pitnej powinna być priorytetem w planowaniu ogólnego zużycia wody bez względu na to, czy jest ona pobierana z własnej studni, czy też z podłączenia miejskiego. W każdym obszarze świata następuje moment, w którym tej wody jest mało albo też okresowo w ogóle zaczyna jej brakować. Oczywiście na kuli ziemskiej są miejsca, w których brakuje jej bardziej, ale w Polsce w okresach suszy również wchodzą rozporządzenia o zakazie podlewania trawników, tak dla przykładu. Dzięki kilku prostym sztuczkom możemy jednak oszczędzać wodę każdego sezonu!

Zbiornik na deszczówkę – po co go kupować?

Jednym ze wspomnianych sposobów na zmniejszenie zużycia wody jest zakup zbiornika na deszczówkę, który będzie w stanie zgromadzić odpowiednią ilość wody opadowej. Zbiorniki te mają wielkość przynajmniej kilkudziesięciu litrów, ale standardowo przewyższają one około dwustu litrów swojej pojemności. Mogą wyglądać jak imitacja beczki, wazy, czy jakiegoś innego ozdobnego przedmiotu, ale w głównej mierze to nie wygląd jest ważny, a funkcja i przydatność takiego zbiornika.

Więcej informacji na: rolmarket.pl

Z powodzeniem można mówić o kilku pozytywnych aspektach posiadania takiego przedmiotu:

  • możliwość magazynowania wody deszczowej,
  • dodatkowe źródło wody słodkiej w gospodarstwie domowym,
  • możliwość wykorzystania wody opadowej do lepszej dbałości o nasz ogród.

Nietrudno jest więc wywnioskować, że posiadanie takiego pojemnika jest po prostu bardzo korzystne, a wykorzystywanie wody słodkiej w nim zgromadzonej – bardzo ekologiczne. Korzystanie z wody deszczowej w przypadku posiadania dzieci jest też ciekawą lekcją dla nich, a ponieważ w pewnym wieku rodzice to wzór cnót, to należy taki stan rzeczy wykorzystać do wyższych celów.

Zbiorniki na deszczówkę – jak używać?

Pierwszym krokiem do używania wody zebranej z opadów będzie znalezienie w ogrodzie miejsca, w którym można by było umieścić ten dosyć duży przedmiot. Ukrycie go raczej nie wchodzi w grę ze względu na jego gabaryty, jednakże może spróbować obudowy w postaci domku narzędziowego bez dachu. Najprostszym jednak sposobem będzie zakup zbiornika ozdobnego, który swobodnie będzie można umieścić praktycznie w każdym miejscu naszego ogrodu, dzięki czemu szybko stanie się jego nieodłącznym, ciekawym elementem. Po wybraniu, zakupie i umieszczeniu zbiornika na deszczówkę w naszym ogrodzie, wystarczy podłączyć do zamontowanego kranika węża ogrodowego, aby zacząć podlewanie od razu. Woda deszczowa nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego ogrodu – gdyby tak było, po każdym deszczu nasz ogród by marniał, a jest wręcz odwrotnie. Potrzeba wykorzystywania dodatkowej wody w dobry sposób powinna być naturalna, ponieważ woda, bez względu na jej źródło, kiedyś się nam w końcu skończy. Może się to niestety zdarzyć w najmniej spodziewanym momencie.

Czytaj dalej
.

Popularne