Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Materiały partnera

Rekrutacje stałe, dlaczego powierzyć agencji?

Są firmy, gdzie specyfika działalności wymaga, by rekrutacja odbywała się często. Rekrutacje stałe mogą wiązać się z dużymi nakładami czasu. Nieraz powstaje odrębny dział, który jest za te działania odpowiedzialny.

 

W przypadku kiedy rekrutacja jest prowadzona nieodpowiednio lub zajmują się nią osoby, które nie posiadają kwalifikacji, skutki mogą być dotkliwe. Pracodawca przyjmuje do firmy osoby, które nie tylko nie będą mieć wkładu w jej rozwój, ale także mogą jej zaszkodzić. Stworzenie stanowiska pracy, przeszkolenie każdej kolejnej osoby, a później szukanie następnego pracownika. To tylko przykłady konsekwencji.

Czy trzeba zatrudniać osobę odpowiedzialną za rekrutacje stałe?

Kłopotów tych można uniknąć, powierzając rekrutację stałą komuś, kto się w tym specjalizuje. Przykładem są profesjonalne firmy rekrutacyjne, które znają wszystkie metody pozyskiwania pracowników. Pracodawca nie musi tworzyć działu HR, więc stanowi to atrakcyjne rozwiązanie. Usługi, które oferują agencje, wyjdą taniej niż zasadnicza pensja pracownika odpowiedzialnego za rekrutacje, stworzenie odpowiednich warunków pracy itp. Już samo to może skłonić  do tego, żeby rozważyć pomoc osób z zewnątrz. Na tym jednak nie kończą się zalety tego rozwiązania.

Dlaczego agencja?

W agencjach specjalizujących się w rekrutacji są jedynie takie osoby, które są w tym zakresie profesjonalistami. Wiedzą, na co zwracać uwagę u kandydatów, potrafią zweryfikować ich umiejętności. Dokonują bardzo dokładnej selekcji, dzięki czemu ostatecznie do firmy trafiają pracownicy, którzy rzeczywiście chcą w niej pracować, spełniają wszystkie wymagania pracodawcy, poradzą sobie z obowiązkami i będą postępować w zgodzie z polityką firmy. Jest to fantastyczny sposób, żeby oszczędzić czas i pieniądze. Przygotowanie procesu rekrutacyjnego, ogłoszenia, a później weryfikowanie dokumentów aplikacyjnych, zajmuje mnóstwo czasu. Do tego trzeba wziąć pod uwagę to, że niekoniecznie na podstawie analizy dokumentów, wybierze się osobę, której się poszukuje. Można kierować się wyczuciem, czy liczyć na łut szczęścia, ale w większości przypadków taktyka ta zawodzi. Prędzej czy później będzie potrzebna następna rekrutacja. Z kolei decydując się na agencję, to ona bierze odpowiedzialność za wszystko, co wiąże się z rekrutacją.

Dodatkowe korzyści

Są to bezpośrednie profity, które szybko się docenia. Warto przy tym zwrócić uwagę na coś jeszcze. Firma, która prowadzi profesjonalne rekrutacje, będzie lepiej postrzegana wśród pracowników, kandydatów i osób z zewnątrz, do których informacja taka dotrze. Powierzając wszystkie rekrutacje cenionej na rynku agencji, przedsiębiorca wpływa na budowę pozytywnego wizerunku. Natomiast w oczach kolejnych kandydatów powstaje wizerunek dobrego i rzetelnego przedsiębiorcy. Już same ogłoszenia o pracę wyglądają ciekawiej. Kolorystyka, style tekstu i treść wyróżniają się na tle innych. Poza tym są zamieszczane w miejscach, z których korzystają najlepsi kandydaci. Patrząc z tej perspektywy, już samo ogłoszenie może być formą reklamy.

Źródło: https://grupaprogres.pl/rekrutacje-stale/

.
Dodaj komentarz

Popularne