Dołącz do nas

Biznes

Sprawdź czy musisz wymienić kasę na kasę fiskalną online, obowiązek już od 1 lipca 2021

Już 1 lipca 2021 r. kolejna grupa przedsiębiorców powinna wymienić kasy fiskalne na kasy online.  Kto powinien wywiązać się z tego obowiązku? Przypominamy.

Kto podlega obowiązkowi pracy na kasach fiskalnych online?

Według Ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach, do obowiązku prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas online podatnicy są zobowiązani w następujących terminach.

Kasy fiskalne online – III etap

Trzeci etap wdrożenia nowego obowiązku przesunięto z 1 stycznia 2021 na 1 lipca 2021. I będzie on dotyczył świadczenia usług:

  • fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych,
  • budowlanych,
  • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
  • prawniczych,
  • związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

Kasy fiskalne online – IV etap

Od 1 stycznia 2023 roku wejdzie w życie obowiązek wymiany dotychczasowych kas rejestrujących na kasę fiskalną online dla podatników dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.

Aktualne rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii

 

Ulga podatkowa na wymianę kasy fiskalnej

Podatnicy, którzy są zobowiązani do wymiany kas, mogą skorzystać z ulgi w wysokości 90% ceny jej zakupu netto, ale nie więcej niż 700 zł i z zastrzeżeniem, że zakup nastąpił przed upływem 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia ewidencji.

 

Jakie kasy fiskalne są najczęściej kupowane przez przedsiębiorców?

Najbardziej popularna kasa fiskalna to kasa NOVITUS NANO II oraz tegoroczny rekordzista tanich i prostych kas fiskalnych online FAREX PRO 300 oraz PRO 600 kasy te można kupić już od 1150 złotych.

Ranking kas fiskalnych online

Najchętniej kupowane kasy fiskalne przez przedsiębiorców w roku 2021

1 miejsce – Kasa fiskalna NOVITUS NANO II  ceny od 1480 złotych

2 miejsce – Kasa fiskalna FAREX PRO 300 ceny od 1200 złotych

3 miejsce – Kasa fiskalna FAREX PRO 600 ceny od 1150 złotych

 

Nie czekaj z wymianą kasy fiskalnej na ostatnią chwile kup już dziś kasę fiskalną online i odbierz do 700zł ulgi na zakup kasy online.

 

 

 

.
Dodaj komentarz

Popularne