Dołącz do nas

Wiadomości

Amator kawy na “gościnnych występach”

Dzięki czujności ochrony sklepu, zduńskowolscy policjanci zatrzymali 28-letniego warszawiaka podejrzanego o kradzież artykułów spożywczych.

 

Łupem sprawcy padła markowa kawa o wartości ponad 1200 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. 3 lutego 2021 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej, do której doszło w supermarkecie na terenie Szadku.

 

Sprawca kradzieży zwrócił uwagę pracownika ochrony sklepu, a podczas ucieczki porzucił skradziony towar. Patrol ogniwa interwencyjnego przejął ujętego 28-letniego warszawiaka. Mundurowi sprawdzili pojazd, którym przyjechał podejrzewając, że mogą się tam znajdować inne skradzione przedmioty. Policyjny nos ich nie zawiódł. W samochodzie zabezpieczyli 59 opakowań markowej kawy o łącznej wartości ponad 1200 złotych.

Kasy fiskalne Łódź

Zatrzymany mężczyzna nie potrafił logicznie wyjaśnić jak wszedł w posiadanie takiej ilości kawy. 28-latek był już wcześniej notowany za kradzieże sklepowe poza województwem łódzkim. Analiza zapisu ze sklepowych monitoringów i poczynione do tej pory ustalenia przyczyniły się do postawienia zatrzymanemu dwóch zarzutów kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy ustalają, czy zatrzymany nie dopuścił się innych, podobnych kradzieży. Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował wobec niego dozór policyjny.

.
Dodaj komentarz

Jakość powietrza Zduńska Wola

Popularne