Dołącz do nas

Region

Policjanci kontrolowali kąpieliska

Policja kontroluje kąpieliska
KPP Zduńska Wola

Zduńskowolscy policjanci apelują do osób wypoczywających nad wodą o ostrożność, rozwagę i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk. W związku z tym mundurowi podczas pełnienia służb w ramach akcji „bezpieczne wakacje”, “bezpieczna woda” kontrolują systematycznie w przydzielonych rejonach akweny wodne.

Z uwagi na wysoką temperaturę została przeprowadzona akcja policji, która miała na celu kontrolę dzikich kąpielisk w dorzeczu Warty i Widawki. Dzielnicowi skontrolowali miejscowości Zamość, Pstrokonie Rembieszów i Beleń na terenie gminy Zapolice.

Właśnie w tych miejscowościach nad rzeką Wartą jest najwięcej dzikich kąpielisk i obozowisk. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na młodzież szkolną  i osoby nieletnie przebywające nad wodą bez opieki osób dorosłych, osoby kąpiące się   w miejscach niebezpiecznych, jak również korzystające z kąpieli będąc pod działaniem alkoholu.

Napotkanym podczas kontroli policjanci przekazywali informacje dotyczące bezpiecznej kąpieli, spożywania alkoholu i opieki nad dziećmi oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie obozowisk i zagrożeniu burzami.

Kasy fiskalne Zduńska Wola

Przebywając nad wodą pamiętajmy, że nie zawsze ofiarą jest osoba, która nie umie pływać. Niejednokrotnie przyczyną utonięć jest bezmyślność, brawura i kąpiel pod wpływem alkoholu.

 

.
Dodaj komentarz

Popularne