Dołącz do nas

Wiadomości

Policjanci ,w czasie wolnym od służby, ujęli nietrzeźwego kierującego

Policjanci z Komisariatu w Konstantynowie Łódzkim ,w czasie wolnym od służby, przemieszczając się po powiecie zduńskowolskim, ujęli nietrzeźwego kierowcę audi na terenie gminy Szadek. 54-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W godzinach porannych, 9 października 2020 roku ,policjanci pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Konstatynowie Łódzkim, jechali przez teren powiatu zduńskowolskiego, gdy nagle w miejscowości Wielka Wieś, ich uwagę przykuł samochód marki Audi.Tor jazdy mógł wskazywać, że kierujący jest nietrzeźwy. Policjanci postanowili go zatrzymać. Zajechali mu drogę  udaremniając jednocześnie dalszą jazdę, a następnie wyciągnęli kierującemu audi kluczyki ze stacyjki. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu z ust.

 

Następnie poinformowali telefonicznie dyżurnego zduńskowolskiej komendy o zaistniałej sytuacji. Mundurowi z miejscowej komendy  przebadali 54-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego. Wynik był jednoznaczny. Nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 

Teraz   amator jazdy na ,,podwójnym gazie”, za swój czyn odpowie przed sądem. Już stracił prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności
To kolejna sytuacja, która pokazuje, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko w czasie służby. Dzięki czujności i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, kolejny potencjalny „zabójca” został wyeliminowany z dróg.

.
Dodaj komentarz

Popularne