Dołącz do nas

Wiadomości

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

KPP Zduńska Wola

Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli blisko 5 kilogramów suszu marihuany oraz 18 roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu.

Za taki proceder grozi kara do 15 lat więzienia. To kolejna akcja zduńskowolskich stróżów prawa wymierzona w przestępczość narkotykową. Tym razem funkcjonariusze ustalili, że narkotykowy proceder miał miejsce na terenie gminy Zduńska Wola.

Z zebranych przez kryminalnych informacji wynikało, że w lesie w pobliżu domu 22-letniego mężczyzny miała znajdować się plantacja konopi indyjskich, a sam wytypowany miał posiadać gotową marihuanę. 13 października 2020 roku kryminalni pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 22-latka.

W zajmowanym przez niego pomieszczeniu policjanci znaleźli plastikowe pojemniki z marihuaną oraz suszące się rośliny konopi.

Funkcjonariusze przeszukali również teren przyległy do posesji zamieszkałej przez mężczyznę. W pobliskim lesie odkryli plantację zakazanych roślin.

 

Łącznie policjanci zabezpieczyli 18 roślin konopi w różnej fazie wzrostu oraz blisko 5 kilogramów suszu marihuany. Na miejscu przestępstwa przez wiele godzin pracowali śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. 22-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości ziela konopi. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 15 października 2020 roku sąd zadecyduje o dalszym losie podejrzanego.

.
Dodaj komentarz

Popularne