Dołącz do nas

Wiadomości

Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”

Policja.pl

4 września 2019 r. policjanci prowadzili działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Akcja ukierunkowana była na wyeliminowanie z polskich dróg tych, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” było badanie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

W trakcie ostatnich działań zduńskowolscy policjanci przebadali 98 kierujących, a jednego nietrzeźwego wyeliminowali z ruchu47-latek miał w organiźmie prawie promil alkoholu.

Przypominamy! Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.  

Należy pamiętać, że im większa dawka alkoholu, tym dłużej trwa jego neutralizowanie w organizmie. Niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będzie w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu.

.
Dodaj komentarz

Popularne