Dołącz do nas

Wiadomości

Postrzelił z wiatrówki psa sąsiadki

pixabay

Zduńskowolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie Osiedla Karsznice doszło do postrzelenia psa z wiatrówki. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli strzelał do czworonoga, który biegał po okolicznej łące.

27 lipca 2020 roku właścicielka psa zgłosiła, że sąsiad z tarasu swojego domu strzelił do jej psa, który biegał po łące. Zwierzę z raną lewej tylnej łapy przyszło do swojej opiekunki. Policjanci pojechali pod wskazany przez zgłaszającą adres, gdzie zastali 38- letniego mężczyznę. W związku z zaistniałym zdarzeniem, mężczyzna został zatrzymany.

 

Mundurowi w miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli wiatrówkę oraz pudełko ze 464 sztukami śrutu. 38-latek usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji, a także poprawnego zachowania się wobec zwierząt. “Strzelec” nie wchodził wcześniej w konflikt z prawem.

Pies po opatrzeniu rany przez weterynarza, wrócił do domu. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Kasy fiskalne ONLINE

.
Dodaj komentarz

Popularne