Dołącz do nas

Wiadomości

Poszukiwany sprawca oszustwa “na wnuczka”

KPP Zduńska Wola

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa “na wnuczka”, do którego doszło 3 listopada 2019 r. na terenie Zduńskiej Woli.

3 listopada 2019 r.  mieszkanka Zduńskiej Woli odebrała telefon informjący, że jej córka miała być sprawcą wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmierletnym. W celu uniknięcia odpowiedzialności karnej kobieta została poinformowana, aby  przekazała osobie, która się do niej zgłosi pieniądze w znacznej kwocie jako zadośuczynienie dla rodziny ofiary wypadku.

W tej sprawie prokurator Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli wydał zarządzenie o publikacji kart z akt postępowania zawierających wizerunek mężczyzny, który odebrał pieniądze od pokrzywdzonej.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają inne dodatkowe informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców oszustwa, prosimy o telefoniczny kontakt z prowadzącym postępowanie – 43 8244347 lub z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli – 43 8244311, 43 8244303.

Wirtualne biuro Łódź KDŁ

Czytaj dalej
.
Dodaj komentarz

Wiadomości

Zduńskowolscy kryminalni rozbili grupę młodocianych przestępców

10 lutego 2020 r. policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie czterech rozbojów i szeregu włamań.

Po przedstawieniu zarzutów 20-letni zduńskowolanin został oddany pod policyjny dozór, jego 16-letni brat trafił do schroniska dla nieletnich, a ich 18-letni kompan najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Przestępcze trio wpadło po wnikliwej analizie zgromadzonych w sprawach materiałów dowodowych. Kryminalni ustalili, że 18-letni zduńskowolanin w ostatnich kilkunastu dniach dokonał trzech rozbojów. Za każdym razem atakował swoje ofiary, zadawał im dotkliwe uderzenia, a następnie kradł telefony komórkowe i inne przedmioty będące w jego zainteresowaniu. Okazało się, ze w dwóch rozbojach brał też czynny udział jego 16-letni kolega, a kolejnego rozboju dokonał już sam nieletni.

Dodatkowo 18-latek, na początku stycznia tego roku, włamał się do samochodu, skąd skradł nawigację oraz CB radio, a do kolejnych 4 samochodów usiłował się włamać. Śledczy ustalili też, że ten sam sprawca włamał się również do punktów handlowych. Włamań tych dokonywał z nieletnim kolegą oraz jego 20-letnim bratem. Policjanci w trakcie przeszukań odzyskali część skradzionego mienia.

Po wykonaniu czynności procesowych 20-letni zduńskowolanin decyzją prokuratora został oddany pod dozór policyjny, a jego młodszy brat decyzją Sądu Rodzinnego został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Natomiast 18-letni podejrzany, na wniosek prokuratora, został tymczasowo aresztowany. Za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

 

Źródło: KPP Zduńska Wola

Czytaj dalej

Wiadomości

Alkohol i tytoń bez akcyzy

Zduńskowolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w mieszkaniu 54-latka zabezpieczyli alkohol, tytoń oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych. Za wykroczenie skarbowe grozi wysoka grzywna.

Funkcjonariusze z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Zduńskiej Woli ustalili, że jeden z mieszkańców Zduńskiej Woli może handlować towarami bez polskich znaków akcyzy. 11 lutego 2020 r. policjanci pojechali pod wytypowany adres w Zduńskiej Woli, aby sprawdzić tę informację.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 54-latka znaleźli 3,6 litra alkoholu, prawie 4 kilogramy tytoniu oraz 440 sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna odpowie za paserstwo skarbowe. Za popełnienie wykroczenia skarbowego grozi wysoka grzywna.

KPP Zduńska Wola

Czytaj dalej

Wiadomości

Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami

pixabay

Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. Internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki.

W ostatnim czasie nastąpił wzrost aktywności oszustów, którzy podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki. Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska. W wiadomości podany jest także link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta co umożliwia oszustom przechwycenie ich.

Ofiarami takich oszustw padli rownież mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego. Pokrzywdzeni otrzymali wiadomość SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki w niewielkiej kwocie. Następnie “kliknęli” w link dołączony do feralnej wiadomości, po czym przelali „brakującą kwotę”. Jak się później okazało, z ich kont zamiast drobnej sumy, zniknęło znacznie więcej pieniędzy!

Jak się chronić przed takim oszustwem?

Przede wszystkim nie klikajmy w nieznane linki w wiadomościach czy mailach. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów — bardzo często pełne są literówek czy błędów, a także SMS-y z banku. Poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może to uratować nas przed stratą pieniędzy.

info /Policja.pl/

Czytaj dalej

Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań

Szybkie i zdecydowane działania zduńskowolskich policjantów doprowadziły do odnalezienia zaginionego 68-letniego mężczyzny.

Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie 68-letniego zduńskowolanina w nocy 1 lutego 2020 roku. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zaginięciu zduńskowolscy policjanci przystąpili do sprawdzenia ewentualnych miejsc pobytu mężczyzny. W trybie pilnym dotarto również do szpitali i placówek służby zdrowia, aby ustalić, czy zaginiony nie trafił tam z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

W wyniku intensywnie i nieprzerwanie prowadzonych działań poszukiwawczych, jeszcze tej samej nocy, zduńskowolscy kryminalni odnaleźli zaginionego w Sieradzu.  Na szczęście mężczyźnie nic złego się nie stało i wrócił pod opiekę rodziny.

 

Źródło: KPP Zduńska Wola

Czytaj dalej

Wiadomości

Kierowali samochodami pomimo cofniętych uprawnień

Dwaj mieszkańcy powiatu łaskiego odpowiedzą przed sądem za jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego, wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności wolności do lat 2.

28 stycznia 2020 r., przed godziną 9:00, funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki zostali skierowani na ul. Kościelną w Zduńskiej Woli, gdzie doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący mercedesem włączając się do ruchu potrącił 85-letnią kobietę. Na szczęście piesza nie doznała poważnych obrażeń i po badaniu lekarskim wróciła do domu. Dodatkowo okazało się, że 25-latek prowadził mercedesa pomimo wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Tego samego dnia, w Szadku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym lanosem, który kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 56-letni mieszkaniec powiatu łaskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem.

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przez sądem. Prowadzenie pojazdu mechanicznego, pomimo decyzji  właściwego  organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega  grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności wolności do lat 2.

Źródło: KPP Zduńska Wola

Czytaj dalej
.

Popularne