Dołącz do nas

Kasy fiskalne online

Wiadomości

Jechał pijany i bez uprawnień

Kolejny raz dzięki czujności i wzorowej postawie świadka policjanci zduńskowolskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego jednośladem. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, którym jechał, a dodatkowo poruszał się motocyklem bez aktualnych badań technicznych.
W dniu 17 czerwca 2020 roku, przed godziną 18:00 funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki odpowiedzieli na zgłoszenie, pochodzące od świadka o nietrzeźwym kierującym na terenie miejscowości Gajewniki. Zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Junak, 46 – letniego mieszkańca powiatu łaskiego. Mundurowi wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu.
Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, że kierowca był nietrzeźwy. Okazało się również, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, którym się poruszał, a motocykl nie ma aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a sam motocykl został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 49 – latek usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa.

 

To zdarzenie pokazuje, że nie należy się wahać i każdą sytuację, w której sposób jazdy innego uczestnika ruchu drogowego wzbudza nasze podejrzenie, zgłaszać poprzez numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego policji.
Postawa zgłaszającego jest godna najwyższej pochwały, gdyż nietrzeźwy kierowca zawsze stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. /KPP Zduńska Wola

.
Dodaj komentarz

Popularne